דוח קופות שבורות, 29.5.2022: מזומנים בשחקים

טום קרוז שובר שיאים של טום קרוז.

ההערכות היו שמרניות מלכתחילה, ודיברו על כך ש"אהבה בשחקים: מאווריק" "אולי" יצליח להגיע ל-100 מיליון דולר בסופ"ש הראשון שלו – שיא אישי לטום קרוז, שיש על שמו הרבה הצלחות קופתיות אבל אף אחת מהן לא הביאה סופ"ש ענק כמצופה מבלוקבאסטר מודרני למהדרין.

אבל קרוז הצליח לקפץ מעל הציפיות (מצטער, כל שאר העיתונים בעולם לקחו את "לנסוק" ו"לטוס", נשארתי עם מה שיש) ולהביא בצפון אמריקה סופ"ש של 126.7 מיליון דולר. מכיוון שזה טכנית סופ"ש-חג של ארבעה ימים, אז הסכום שהוא צבר מגיע ל-150 מיליון דולר. 

בינתיים, ברחבי העולם הסרט צבר עוד כ-126 מיליון דולר, ובכלליות נראה שטוב בממלכת טום קרוז בימים אלה. הסרט כבר עבר את התקציב שלו (170 מיליון דולר), ועכשיו נשאר לראות איפה הוא יעצור והאם יצליח גם להצדיק את תקציב הפרסום שלו (125 מיליון דולר "או יותר"). 

על פי הביקורות, המשימה לא תהיה קשה: הסרט ממצב את עצמו כלהיט ביקורתי שהקהל נענה לו ועכשיו רק צריך לראות אם ההתלהבות הזאת תצליח למנוע מהסרט להתרסק בסוף השבוע השני שלו. 

במקום השני, דוקטור סטריינג' בסבבה שלו. "בממדי הטירוף" מרוויח עוד 16 מיליון דולר (ירידה של כ-50%) וממשיך לבסס את מעמדו כסרט הרווחי של השנה עד כה: אם בשבוע שעבר הוא גנב את התואר הזה מ"באטמן" בכל הנוגע לרווחים בינלאומיים, הפעם הוא עשה זאת בארה"ב כשעקף את 369 המליון של "באטמן" עם 374 מיליון דולר – ובהתחשב בכך שהוא במקום השני, יש לו עוד דרך לא קצרה. בינתיים, במישור הבינלאומי הסרט נמצא עם 872 מיליון דולר, וסביר שבשבוע הבא כבר יחצה את קו ה-900. 

עוד סרט חדש שיצא השבוע (ולא האחרון, אם כי כן האחרון שיש סיכוי כלשהו ששמעתם עליו לפני הכתבה) הוא "הבורגרים של בוב: הסרט" – אותו סרט שהבטיחו לנו שיצא בארץ ואז נעלם, ככל הנראה כדי לראות אם הוא מצליח להביא קהל או לא. ובכן, גם הוא, כמו קרוז, דילג בקלילות מעל הציפיות של "אולי 10???" שלו, והכניס 12.4 מיליון דולר (15 מיליון בסופ"ש הארוך) חביבים למדי. בהתחשב בכך שגם לו יש ביקורות טובות למדי, ושסרטי ילדים בכלליות נהנים מירידות קטנות – אפשרי שגם הוא יתגלה כמיני-מיני-להיט (בהנחה שהתקציב שלו הוא לא משהו מנופח יותר מהמספרים הללו). 

את שאר הטבלה, עד המקום העשירי, אתם אמורים להכיר: הו שלום לך "אחוזת דאונטון: עידן חדש" (ירידה של 64%, הכנסות של 5.7 מיליון דולר, סך הכל 70 מיליון ברחבי העולם) במקום הרביעי, מה שלומך "לא רעים בכלל" (ירידה של 29%, הכנסות של 4.3, מגרד את ה-200 מליון ברחבי העולם) מתחתיו, היי – "הכל בכל מקום בבת אחת"! נראה שקצת רזית מאז הפעם האחרונה (ירידה של 21% לעומת ה-5% שהוא רגיל להן, 2.4 מיליון דולר), "סוניק הסרט 2" מה איתך (ירידה של 40%, הכנסות של 2.4 מיליון דולר), "העיר האבודה" זה רק אני או שעשית משהו בשיער? (איכשהו דווקא גידול בהכנסות של 29%, הכנסות של 2 מיליון הסופ"ש, 101 ברחבי ארה"ב), ו"רדופה", אני בכנות מופתע שמישהו אשכרה הלך לראות אותך אבל כל הכבוד לך שנאחזת עד פה (ירידה של כ-63 אחוזים לא מעודדים לסרט עם פתיחה כה קטנה, 1.2 מיליון דולר הסופ"ש, 6.2 מיליון דולר בסך הכל ברחבי העולם).

במקום העשירי יש לנו את הכניסה החדשה השלישית (והאחרונה), שלמרות השם שלה אינה חלק מסאגת "מהיר ועצבני"  – " F3: Fun and Frustration". מדובר בהמשך ל" F2: Fun and Frustration", על שני בחורים שהמזל לא בדיוק מאיר להם פנים, או משהו, והם מסתבכים עם משפחה חמדנית כשהם מנסים להסתדר כלכלית בזמנים קשים אלה. הסרט הכניס מיליון דולר מ-400 האולמות בהם הוציג. 

נראה שיש ל"מאווריק" לפחות שבועיים עד שתבוא תחרות רצינית, שכן הסרטים שיוצאים בהפצה רחבה בשבוע הבא הם לא בדיוק "גדולים". רק שני סרטים יוצאים בהפצה רחבה – "Watcher" ו-"Deep in the Heart: A Texas Wildlife Story", מותחן על אישה שעוברת לעיר בה פועל רוצח סדרתי (בלי אף שם גדול שנמצא לפני או אחרי המצלמה) וסרט טבע תיעודי על טקסס. חוץ מהם אמורים לצאת בהפצה קטנה יותר "פשעי העתיד", שבדיוק סיים סיבוב בקאן (אם כי ללא פרסים לשמו), ו"Fire Island", קומדיה רומנטית להט"בית שמדגישים שהיא מתבססת על "גאווה ודעה קדומה" ובעיקר נראה שהיא מתעקשת לצאת כמה חודשים לפני "אין גברים כאלה" כדי לעשות דווקא לסרט שמצהיר כמה פורץ דרך הוא בכל הנוגע לקומדיות רומנטיות להט"ביות.