דוח קופות שבורות, 7.7.2019: ספיידר-הצלחה

הידד! יש סרט חדש שמצליח הקיץ והוא אפילו לא ממש של דיסני אלא רק בערך!

עד שסוף סוף יש סרט מצליח שהוא לא של דיסני, הוא תוצר של שיתוף פעולה בין מארוול לסוני, אז זה בעצם עדיין סוג של ניצחון לדיסני. כי זה מה שהיה חסר להם הקיץ. 

באופן לא מפתיע "ספיידרמן: רחוק מהבית" נכנס הישר למקום הראשון עם הכנסות של 93.6 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון בארצות הברית. זה נשמע כמו סכום מעולה, אבל צריך לזכור ש"ספיידרמן: השיבה הביתה" הכניס 117 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו ואז זה בעצם נשמע כמו סכום מבאס. המספר הופך ליפה יותר כשלוקחים בחשבון שהסרט יצא ביום שלישי לרגל יום העצמאות האמריקאי ולכן הכניס עד כה 185 מיליון דולר בארצות הברית שזה דווקא סכום מרשים מאוד. ההכנסות העולמיות שלו כבר עומדות על 577 מיליון דולר (עוד סכום מרשים מאוד) ובמחלקת השיאים, הסרט שבר את שיא ההכנסות של סרט שיצא לקולנוע ביום שלישי, שזה נחמד. 

במקום השני מדשדש לו "צעצוע של סיפור 4" עם הכנסות של 33.8 מיליון דולר. שוב, זה לא סכום רע, גם ה-651 מיליון דולר שהוא עשה ברחבי עולם הם לא רעים – אבל לסרט המשך של זיכיון גדול עם ביקורות מפרגנות, כזה שציפו ממנו לעבור את המיליארד בקלילות – זאת אכזבה. 

לעומת זאת, בגזרת ההפתעות אפשר למצוא את "יסטרדיי" שמצליח לשמור על מומנטום במקום השלישי. ההכנסות של הסרט ירדו ב-40.9 אחוז בלבד והוא הכניס עוד 10 מיליון דולר – מספר לא מאוד מביך לשבוע שני. עד כה הוא הכניס בכל העולם 56 מיליון דולר. לא סכום שובר שיאים, אבל סביר לכל הדעות וכזה שכנראה יהפוך את הסרט לרווחי יחסית לתקציב הצנוע שלו. 

עוד סרט שבאופן מפתיע מצליח לשמור על מומנטום הוא "אנאבל 3" שנמצא במקום הרביעי. בדרך כלל סרטי אימה נופלים בין 60 ל-70 אחוזים בסוף השבוע השני שלהם, אבל "אנאבל 3" ירד רק ב53.4 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם והכניס עוד 9.4 מיליון דולר בארצות הברית. בכל העולם ההכנסות של הסרט עומדות על 134 מיליון דולר – סכום מכובד מאוד לכל הדעות.

במקום החמישי "אלאדין", ההפתעה הקטנה של דיסני, ממשיכה להפתיע משבוע לשבוע. אחרי שבעה שבועות בקולנוע "אלאדין" עדיין נמצא בטופ 5, וגם יכול להשוויץ באחוז הירידה הנמוך ביותר בטופ 10 – הסרט ירד רק ב-25.7 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע שעבר והכניס עוד 7.5 מיליון דולר. בכל העולם הסרט הכניס כבר 922 מיליון דולר, סכום מאוד מאוד מרשים וגבוה יותר מההכנסות של לא מעט מהעיבודים החדשים של דיסני.

בגזרת האימה יש לנו כניסה חדשה במקום השישי, עם "אמצע הקיץ", סרט האימה החדש של ארי אסטר. הסרט לא ממש הלהיב את הצופים ופתח עם 6.5 מיליון דולר. הסכום הוא בדיוק חצי מהפתיחה של "תורשתי", סרטו הקודם. אבל בהתחשב בכל הבאאז סביב שני הסרטים אני די בטוחה שזאת לא הפעם האחרונה שאנחנו נשמע ממנו.

בגזרת ההמשכונים הלא מעניינים, במקום השביעי "החיים הסודיים של חיות המחמד 2" הכניס עוד 4.6 מיליון דולר, ובמקום השמיני "גברים בשחור: אינטרנשיונל" הכניס עוד 3.6 מיליון דולר. ובפינתנו הקבועה "האם הנוקמים ניצחו את אווטאר", התשובה היא שעדיין חסרים להם 15.5 מיליון דולר ולא לגמרי בטוח שזה אכן יקרה. 

במקום האחרון אנחנו יכולים להיפרד מ"רוקטמן". הסרט הכניס עוד 2.6 מיליון דולר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 173 מיליון דולר – סכום לא רע בשביל דרמה מוזיקלית מדורגת R. 

בשבוע הבא "ספיידרמן" ימשיך לשלוט בקופות כי יוצאים רק שני סרטים לא מעניינים בעליל: "מלתעות האימה", סרט שהוא שילוב בין סרט אסונות לסרט מפלצות עם תנין ענקי ומנסה לרכב על העובדה שסם ריימי הוא אחד המפיקים של הסרט, ו"שוטר על הדרך" בכיכובם של דייב בטיסטה וקומיל נאנג'יאני שבו שוטר מגייס נהג אובר לעזור לו. מה שאמור היה להיות קומדיית פשע משעשעת יסתיים כנראה במפח נפש לכל המעורבים.