DC, מארוול, וכל גיבורי העל עד 2020

וכן, זה כולל גם סרט סולו לוונדר וומן של גל גדות.

השבוע במלחמת ההכרזות של מארוול/DC:

איירון מן חוזר, ואפילו לא שמתם לב שהוא הלך. רוברט דאוני ג'וניור אמר בשנה האחרונה שהוא לא חוזר לתפקיד איירון מן, ושהוא כן חוזר, ושהוא אולי חוזר, ושהוא יחזור אם התפקיד יצדיק את זה, ועוד כל מיני דברים ששחקנים שנמצאים במשא ומתן עם אולפנים על הרבה כסף אומרים. ובכן: על פי הדיווח בוראייטי שצוטט אחר כך בכל עיתון בעולם, הוא חוזר, גם אחרי האוונג'רס, אבל לא ל"איירון מן 4", אלא ל"קפטן אמריקה 3". בתופים ובמחולות ובשריקות הוכרז שהסרט השלישי של הקפטן (מאי 2016), יהיה בעצם "קפטן אמריקה נגד איירון מן" (שמגיע פחות מחודשיים אחרי "באטמן נגד סופרמן"). לאיירון מן יהיה תפקיד משמעותי בו, והוא יתעמת עם הקפטן בקו עלילה שמבוסס על הקומיקס בסדרת "Civil War". ולאנשים שקראו את הקומיקס יש כל מיני דעות על כך! ולו אני הייתי קורא אותו גם לי היתה דעה!

DC, שמאוד מאוד רוצה שנאמין שהיקום הקולנועי שלה הוא תחרות הולמת לזה של מארוול למרות שאין לכך שום עדויות בשטח, החזירו בהכרזה ענקית [ההודעה המקורית לעתונות] על כל הסרטים שלהם עד 2020. כזכור, DC כבר הכריזו על התאריכים של הסרטים שלהם – אבל בלי שמות הסרטים; עכשיו הם הכריזו על שמות, אבל בלי תאריכים מדויקים. אם מחברים את שתי ההכרזות מקבלים את הלו"ז המתוכנן המפורט שלהם לשנים הקרובות. מה שהיה נכון אז נכון גם עכשיו: אף אחד לא באמת יודע מה הוא יעשה ב-2020. התכניות למרחק הזה הן לא יותר מהצהרת כוונות, וכמעט שאין ספק שהסרטים ותאריכי ההפצה שלהם ישתנו עד אז. הסרטים שמגיעים קצת יותר בקרוב – על אלה אפשר יותר לסמוך, וההכרזה כוללת כמה פרטים מעניינים שכולנו חשדנו בהם, אבל עכשיו לראשונה מוכרזים רשמית.

מרץ 2016: "באטמן נגד סופרמן: עליית הצדק", בבימוי זאק סניידר
אבל את זה ידענו.

אוגוסט 2016: "Suicide Squad" בבימוי דייויד אייר
אוקיי, זה חדש. DC מנסים כאן לעשות את "שומרי הגלקסיה" שלהם: לקחת סדרת קומיקס פחות ידועה (אם כי "יחידת המתאבדים" או ווטאבר היא הרבה יותר מפורסמת מכפי ש"שומרי הגלקסיה" היו לפני הסרט) ולנסות להנחית אותה לליגה של הגדולים, באמצעות סרט שייצא בשבוע הראשון של אוגוסט. שיא המקוריות, DC. דייויד אייר עשה עד היום בעיקר סרטים על שוטרים ("סוף המשמרת" שנחשב למוצלח ו"חבלה" שהוא תאונת דרכים), ובחודש הקרוב ייצא "זעם" בבימויו. בדרך כלל הוא בסדר.

יוני 2017: וונדר וומן
והנה הכותרת של העיתונים הישראליים של מחר. אישור רשמי ראשון לכך שוונדר וומן, בגילומה של גל גדות, תקבל סרט משל עצמה. פוטנציאלית, התפקיד הגדול ביותר שקיבל/ה אי פעם שחקן/ית ישראל/ית בהוליווד. כמו כן, אלא אם כן למארוול יש קלפים שמורים היטב בשרוול, DC מנצחים אותם לפחות בתחום אחד – הם יהיו הראשונים מבין ה"עולמות המשותפים" שיביאו למסך גיבורת-על בסרט סולו. בתחום הזה מארוול פישלו. (אם כי עדיין קיימת האפשרות שהסרט של מארוול למאי 2017 הוא "מיס מארוול" – ואז הם יצליחו להקדים את DC בחודש).

נובמבר 2017: ליגת הצדק, בבימויו של זאק סניידר.
האוונג'רס של DC. בנובמבר? תאריך תמוה קצת.

מרץ 2018: פלאש
בכיכובו של עזרא מילר! עוד מקרה שבו אני בקונפליקט: מהסרטים הבודדים שבהם הופיע אפשר להסיק שעזרא מילר הוא שחקן אדיר ("חייבים לדבר על קווין", "כמה טוב להיות פרח קיר"), ולכן אני לא יודע אם טוב שהוא יקבל הכרה או חבל שהוא מתבזבז על סרט גיבור-על. זה עוד מקרה של אנדרו גארפילד וספיידרמן.

יולי 2018: אקוומן
בכיכובו של ג'ייסון מומואה.

אפריל 2019: שזאם

יוני 2019: ליגת הצדק 2, בבימויו של זאק סניידר
שמישהו יסביר לי, מה לעזאזל יש בזאק סניידר שגורם ל-DC להחתים אותו מראש על שלושת הסרטים הגדולים ביותר שלהם? כל מה שהוא עשה עכשיו בשבילם הוא "איש הפלדה", ולא, זאת לא היתה הצלחה אדירה עד כדי כך.

אפריל 2020: סייבורג

יוני 2020: גרין לנטרן
כן, נו, ווטאבר. כמו שאמרתי, לתיארוך ב-2020 אני לא מאמין, ולהצהרות האלה עכשיו אין הרבה משמעות. קשה גם להאמין ש-DC יילכו על שישה סרטים על שישה גיבורים נפרדים במשך השנים הקרובות, בלי שום סרט המשך (אם לא סופרים את "ליגת הצדק"). מה, אם "וונדר וומן" יהיה הצלחה אדירה, הם לא יבנו על "וונדר וומן 2" ב-2020? במקום זה הם יעשו את "סייבורג", מה שזה לא יהיה? אני מפקפק.

בהודעה לעתונות נאמר שכל הסרטים האלה מגיעים בנוסף לסרטים נוספים של באטמן וסופרמן, שתאריכים שלהם לא פורסמו. זה אומר ש-DC הפכו את התכנית הגרנדיוזית שלהם לעוד יותר גרנדיוזית, עם 12 סרטים לפחות בתוך חמש שנים. זה מטורף, בעיקר כשכל זה נשען על ההנחה הלגמרי בלתי מוכחת שאנשים בכלל רוצים את העולם המשותף הזה. אולי זה יילך, אבל כרגע כל העסק הזה הוא מגדל עצום וענק באוויר.