טריילר: הרימייק של Ghost in the Shell נראה מדהים

סקרלט ג'והנסן היא רובוטית לוחמת, כאילו שלא ידענו

ברצינות? וואו.

זה הטריילר לרימייק האמריקאי של האנימה "Ghost in the Shell" (התרגום המקובל לעברית הוא "הרוח במעטפת", אבל הוא מעולם לא היה רשמי ולכן יכול להיות ששם הסרט יהיה שונה), והאמת, הוא נראה הרבה יותר טוב מכפי שציפיתי. תכלס, הוא נראה מדהים. גם בין כל הסרטים העתידניים היפים והצבעוניים האלה, הוא מתבלט.

בעניין הרימייק: זה ממש רימייק, מתברר. הנחתי שפשוט ייקחו את השם והרעיון הכללי של "הרוח במעטפת" ויעשו משהו חדש ולא קשור, אבל זה, מתברר, אשכרה רימייק של הסרט המקורי, כולל שוטים שמשוחזרים אחד-לאחד (באופן מרהיב). למרות זאת, אני מניח שהעלילה של הסרט תהיה שונה מאוד מהסרט המקורי, שנגמר באמצע, וכלל הרבה מאוד סצינות סטטיות ומשעממות שאין להן שום סיכוי להיכנס לסרט הוליוודי.

בעניין מטריקס: אם חשבתם להתלונן על כך שחלקים מהטריילר הזה נראים גנובים מ"מטריקס", אז רק קחו בחשבון ש"מטריקס" גנב את הקטעים האלה ישירות מ"הרוח במעטפת" המקורי, כך שהסרט החדש רק מחזיר אותן הביתה.

בעניין סקרלט ג'והנסן: מה העניין שלה בלגלם דמויות לא-אבל-כמעט-אנושיות? היא כבר היתה אישה שהפכה לעל-אישה ב"לוסי", חייזרית(?) ב"מתחת לעור" ומערכת הפעלה ב"היא". לא שאני מתלונן.

ובעניין השיר: אתם יודעים שעדיין אפשר לעשות טריילרים בלי גירסאות קאבר איטיות ודרמטיות לשירי פופ מוכרים, נכון? בחיי, נשבע שעדיין אפשר לעשות את זה. זה חוקי לגמרי. תנסו פעם. אוף.

אז להתחיל לפתח ציפיות מהסרט? לא כל כך מהר. צריך להזכיר דבר חשוב: במאי הסרט הוא רופרט סנדרס. הסרט הקודם (והיחיד) שלו היה "שלגיה והצייד". גם זה היה סרט מאוד מאוד יפה. הוא גם היה קישקוש מוחלט, כמעט בלי שום קשר בין כל סצינה לזאת שאחריה, ורמזים קלים בלבד לעלילה קוהרנטית. אם זאת היתה הדגמה נכונה של היכולות של סנדרס, אז יש לנו עוד זאק סניידר אחד, כאילו שאחד לא היה מספיק: מישהו שיודע לעשות תמונות ממש יפות, אבל לא לחבר בינהן. יכול להיות שתמונות יפות+סקרלט ג'והנסן זאת סיבה מספיקה לראות סרט. אבל היה יכול להיות נחמד אם הסרט גם יהיה טוב.