מגה-מח

הוא חמוד, הוא שנון, הוא רשע והוא רוצה להשתלט על העולם (והוא לא גנוב על הירח).

מגה-מח חי חיי שגרה עבור נבל-על: פעם בשבוע בממוצע רוקח תכנית מרושעת להשתלטות על העולם, אבל מובס על ידי גיבור העל מטרומן ונשלח לכלא, עד הפעם הבאה שיימלט משם. אבל אז קורה לו משהו בלתי צפוי: הוא מנצח. הגיבור מחוסל ומשאיר את הנבל בלי אף אחד לסכל את תכניותיו הזדוניות.

זה טוויסט שעדיין לא נראה בקולנוע על סרטי גיבורי העל, ובכל זאת כבר עכשיו הוא לא נראה מקורי, כשרק לפני כמה חודשים כבר ראינו סרט אנימציה שגיבורו הוא נבל-על עם נשמה טובה יותר מכפי שהוא מודה – "Despicable Me" ("גנוב על הירח"). ל"מגה-מח" יש עלילה טובה יותר, אבל הוא מפסיד ל"גנוב על הירח" בקטגורית החמידות ועיצוב הדמויות. שני הסרטים מצחיקים מאוד, אבל "מגה-מח" דורש היכרות עם המוסכמות של עולם גיבורי העל, כך שהוא יעבוד טוב יותר על מי שגדל על ספיידרמן. גם השיעורים שהוא נותן תקפים אך ורק לעולם גיבורי העל ואין להם שום קשר לעולם שלנו.

את סרטי האנימציה הטובים באמת, אלה שגורמים לאנשים לבכות ונחקקים בזכרון, בדרימוורקס עדיין משאירים לפיקסאר. "מגה-מח" שייך לליגה השניה, של סרטים חביבים, מצחיקים ובלתי מזיקים, אבל בליגה הזאת הוא מדורג במקום טוב: הוא מצחיק מאוד, קצבי, נראה טוב ונשמע טוב, עם קולות של קומיקאים אמינים ומנוסים (לפחות בגירסה האנגלית). רק אל תצפו לזכור אותו בעוד שנה.

התפרסם ב-Time Out תל אביב, גיליון 423