באטמן ורובין
Batman & Robin

באטמן ורובין נלחמים בשלל אויבים חדשים כמו מיסטר פריז, פויזן אייבי, ביין ומבקרים וצופי קולנוע שקטלו את הסרט.

סרט מס' 4 בסדרת באטמן
תאריך הפצה בארה"ב: 20/06/1997

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. טוב, זו כבר הטרלה

  (ל"ת)

 2. האתר הידרדר

  online

  (ל"ת)

  • בתקופה של דורון זה לא היה קורה

   Nadav98

   (ל"ת)

   • ואם זה חלילה היה קורה

    online

    היו בכותרת העברית רק 3 אותיות.

  • ליטרלי כבר היתה ביקורת על הסרט באתר

   Beetlejuice

   (ל"ת)

 3. הם נתנו לו כרטיס אשראי, הא?

  בן, ארמדילו, וואטאבר

  דף הסרט הזה, והרפרנסים בתגובות ליחס אליו באתר בימי קדם, גורם לי לחשוב על השינוי בשיח התרבותי ב-20 השנים האחרונות. כלומר, אני חושב שזה יהיה מוזר לנסות אפילו להסביר למי שלא הסתובב כאן באלפיים ושלוש למה הסרט הזה הוחרג כדמון קולנועי. חלק מהעניין, עבורי, הוא קודם כל שכיום זה אפילו לא הסרט הכי גרוע שעשו על באטמן. אבל זה כמובן אישי ומשתנה, ואני חושב שיש לזה סיבות תרבותיות יותר רחבות:
  1. כל הקונספט של "שמירה על רוח הסדרה" איבד לגמרי את המשמעות שלו. אם הסרט גרוע או כושל עושים ריבוט, או מוחקים אותו מההמשכיות, או דוחפים אותו למולטיוורס. במותגי ענק כאלה, סרט רע יותר מקביל לפרק רע בסדרת טלוויזיה. אפשר לשנוא אותו, אבל שבוע הבא יבוא פרק חדש.
  2. בזמנו, לבאטמנים של ברטון היה מעמד תרבותי הרבה יותר יחודי. הדוגמאות לסרטי קומיקס טובים היו מועטות. "באטמן" היה סמל להתעקשות על קול אישי בתוך המערכת, להוכחה שאפשר לקחת דמות קומיקס לילדים ולהציג אותה על מסך הקולנוע באופן אינטליגנטי ואפלולי (בקולנוע! אני יודע שבמדיומים אחרים היו תקדימים לגבי הדמות של באטמן). אחרי ה"אביר האפל", הסרטים האלה אולי עדיין מחובבים במיינסטרים, אבל הם לא נחשבים לתמצית של באטמן הקולנועי, ולכן גם גודל חילול הקודש של 'באטמן ורובין' התגמד תרבותית.
  3. אבל בעיקר – השנאה הפרפורמטיבית לבאטמן ורובין הייתה מהנה כי במאחורה של הראש, כולם ידעו שזה מגוחך. יש משהו מצחיק מלכתחילה בלהקדיש כל-כך הרבה אמוציות לסרט פופקורן. להתייחס אליו כחילול קודש, ברמה שאסור לבטא את שמו המלא, זה קצת לצחוק על כמה אכפת לך. הדיון האינטרנטי על סרטי פופקורן איבד לחלוטין את הגוון הזה. יש היום ערוצים על גבי ערוצים ביוטיוב שמוקדשים לזעם תהומי, רציני לחלוטין, על סרטי "מלחמת הכוכבים" או מארוול שרואים בהם סוגיה פוליטית עמוקה ואמיתית שמעידה על כיוון החברה האנושית בכללותה. וגם מסביב להם, כל סרט מנותח וממוקם על מפת הקרבות של מלחמת התרבות עוד לפני שהוא יוצא. זה כבר לא כיף להתפלץ בתיאטרליות מהפטמות בחליפה של באטמן. זה כבר לא נחווה כשעשוע קהילתי פנימי ובלתי מזיק.

  15
  רם קיץ, עידו הלמן, קיו, רז גרינברג, יהונתן צוריה, דארת' צ'דר, יחמור פרסי, יבגני טרבנוב, Jackson Lamb, שופל, גיל דנינו, lazarobbie, Tom, אדם קלין אורון, idoma98 ?
  • אני מסכים למה שאתה אומר אבל בנוגע לטרילוגיית דיסני

   גיל דנינו

   מגיע לה את השיח הזה. חוץ ממה שאמרתי על הסדרה הזאת ("יש לנו את האלמנט החמישי בבית" מבלי להבין שהאלמט החמישי הוא פרודיאה) הסרטים של אברמס בסיים מדיי לטעמי ומסתמכים בעיקר על סרטי המשך כדי לפתח את הרעיונות שהם מציגים ואחרוני הג'דיי זה סרט שלא עובד בשום צורה שהיא משום שאין שם הקשר, בסיס עלילתי, או אפילו פיתוח "דמויות" לאף אחד מהרעיונות שהוא מציג וכאשר משהו לא מסתדר עם הפילוסופיה של הסרט הוא משטיח את "הדמויות" לפיתה, מוציא קופליקט מהת#ת, או שהוא משתמש באיזכורים לסרטים אחרים…. אה והאפקטים איומים, עיצוב הצבעים של הסרט נהדר אבל כל פעם שרואים סט של חלילית או משתמשים ב cgi ליצורים ואובייקטים נעים שהם לא חרבות אור זה נראה איום נורא (אוי סצנת הרמת האבנים), ואקשן גם לא משהו, בהנחה שהוא נמצא בכלל. בשני המקרים הבעיה העיקרית היא שמבחינתי אין לסרטים ערך מוסף חוץ מזה שהם בסדרה של סטארוורוס לכן מגיע לדיסני שהדבר היחידי שידברו אליהם בנוגע לסרטים הוא המקום שלהם בתוך הפרנצ'ייז. לשחקנים כמובן שלא מגיע את האיומים שהם קיבלו אבל לדסני כחברה מגיעה הביקורת הזאת כי היא לא נתנה לסרטים האלו יותר ערך מזה.

   • המחשת יפה את הנקודה של בן ארמדילו וואטבר

    lazarobbie

    (ל"ת)

    1
    idoma98 ?
    • כן ולא

     גיל דנינו

     כן לפסקה האשונה (גם חמישה משפטים על הטרילוגיה הזאת זה יותר מדי. ולמרות שלפרק 4 יש ערך לדמיות שלו אני עדיין לא אוהב אותו) . אני רק אומר שאם סרט מסיוים מתמקד על רעיונות או נקודות ספציפיות בהכנה שלו ומתעלם מהבסיס שלו מסביב לא צריך להתפלאות שרק על הנקודות האלו רוב המבקרים והקהל ידברו או שהם ידברו על ההתעלמות המוחלטת שלו ממה שמסיביב, אם בכלל יוצר שיח הגיוני. מצד שני יש לי בעיות של חוסר ערך מוסף גם עם "ענק הברזל" ו "מלך האריות" שכן יצרו שיח עמוק אז אה……..

 4. אגב בלי חוסר כבוד לענק הברזל

  גיל דנינו

  זה סרט חמוד ומצחיק על נושא חשוב… איך שהוא מעביר אותו דרך המפקד הכי שטוח בעולם ותזכורות מתמידות לתרגילי מלחמה אפילו מנקודת ראות של ילד… לא מעריץ

תגובות מקבילות

126
  תגובות נוספות בדף הביקורת של באטמן ורובין
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)