טריילר: וונדהויז'ן

אחרי למעלה משנה בלי סרטים חדשים, מארוול חוזרים עם...מה שזה לא יהיה שראיתי עכשיו.

בזמן שאולפני DC הרימו אירוע עם הצצות לכל הפרוייקטים העתידיים הבולטים שלהם, מארוול שמרו על שקט יחסי בתקופה האחרונה. כעת הם מתחילים להראות קצת סימני חיים: לפני כמה ימים הוכרז שטטיאנה מסלני ("אורפן בלאק") לוהקה לתפקיד הראשי בסדרה "She-Hulk", שתעלה בעתיד. היא תגלם את ג'ניפר וולטרס, בת-דודתו של ברוס באנר, שמקבלת את כוחותיו דרך עירוי דם (רגע, זה אומר שגם סטן לי הפך לענק ב"הענק הירוק"?)

אבל משהו קצת יותר מעניין קרה אתמול, כשבמהלך טקס האמי (שאותו הנחה ג'ימי קימל מול היכל ריק מאדם) שודר הטריילר ל"וונדהויז'ן":

אוקיי, אני מאוד מבולבל. זה סיטקום? זה "איזור הדמדומים"? זאת סדרת קומיקס? כל התשובות נכונות? בכל מקרה, זה בהחלט נראה מסקרן.

בואו נתמקד במה שכן ידוע: אירועי הסדרה יתרחשו אחרי "הנוקמים: סוף המשחק", והתקציר הרשמי שלה הוא "בשילוב של טלוויזיה קלאסית והיקום הקולנועי של מארוול, וונדה מקסימוף ו-וי'זן – שני גיבורי-על עם חיים אידיאליים בפרברים – מתחילים לחשוד שלא הכל כפי שהוא נראה". הסדרה צפויה לעלות בדצמבר לדיסני+ ותכלול שישה פרקים. בנוסף לאליזבת' אולסן ופול בטאני בתפקידים הראשיים, גם קאט דנינגס ורנדל פארק ישחזרו את תפקידיהם מה-MCU. פורסם גם שהשחקנית טייאונה פאריס תגלם גרסה מבוגרת של מוניקה רמבו, בתה של מריה רמבו מ"קפטן מארוול".

במקור, "פלקון וחייל החורף" הייתה אמורה לעלות באוגוסט בתור סדרת ה-MCU הראשונה, אך נדחתה למועד לא ידוע בעקבות הקורונה. לפי השמועות, גם "האלמנה השחורה" צפוי לקבל דחיה נוספת, מה שיהפוך את "וונדהויז'ן" לפרוייקט היחיד ב-MCU שיוצא השנה. בנוסף, זה יהפוך את 2020 לשנה השנייה שבה לא יצא סרט ביקום הקולנועי של מארוול מאז שהתחיל (הפעם הקודמת הייתה 2009).

התהייה העיקרית שלי היא: האם צפייה בסדרות תהיה הכרחית בשביל הסרטים? הסדרות של מארוול שעלו בנטפליקס לא ממש התייחסו ליקום הקולנועי והסדרה "סוכני ש.י.ל.ד" שודרה ברחבי העולם. לא רק ש"דיסני+" הוא שירות בתשלום, בהרבה מדינות – כמו אצלנו – הוא פשוט לא זמין בצורה חוקית. מצד אחד, בדיסני כנראה מודעים לזה. מצד שני, הם אמרו שסדרות מסויימות יתקשרו ישירות לאירועים של חלק מהסרטים. האם אלה יהיו קישורים זניחים או שכל מי שלא יכול לצפות בסדרות ימצא את עצמו מגרד בראש עם מבט מבולבל ברגעים מסויימים? אם תשאלו אותי, בואו נתחיל קודם כל לחזור למצב שבו אפשר ללכת לקולנוע ונמשיך משם.