דוח קופות שבורות, 19.05.2024: סכומים מציאותיים

כל החברים של ג'ון קרסינסקי לא הצליחו להביא סכומים מרשימים.

יכול להיות שלפנינו קיץ יחסית חלש, עם פתיחות שמזכירות את שנות האלפיים במוקדמות ולא מה שהתרגלנו אליו בשנים האחרונות.

במקום הראשון הסופ"ש יש לנו את "חברים דמיוניים" שמספר על ילדה שרואה את החברים הדמיוניים של כולם – הוא פתח עם 33.7 מיליון דולר, שזה סכום מאוד סביר יחסית לביקורות שהוא קיבל (49% בעגבניות רקובות) – הקהל אהב אותו יותר מהמבקרים ונתן לו ציון של 87%. יש פה הרבה שמות של מפורסמים (ריאן ריינולדס, ג'ורג' קלוני, סם רוקוול, מאט דיימון, אמילי בלאנט ועוד ועוד ועוד) אבל מה שמלהיב זה שיתוף הפעולה בין ג'ון קרסינסקי כבמאי וסטיב קארל כמדבב. עם פתיחה כזו וקבלת קהל לא רעה, הסרט כנראה כן יצליח לכסות את תקציב 110 מיליון הדולר שלו למרות השם הקריפטי שלו באנגלית ("IF", שזה חברים דמיוניים בראשי תיבות).

במקום השני "כוכב הקופים: ממלכה חדשה" יורד ב-56% ל-25.4 מיליון דולר. זו אומנם לא ירידה חדה מדי, אבל חוסר התחרות והביקורות הטובות גרמו לי להאמין שהוא אולי יצליח להכניס קצת יותר. הסרט הנוכחי מכניס את אותם המספרים כמו הסרט הקודם בסדרה, אבל עדיין פחות משני הסרטים הראשונים של הריבוט. עם הכנסות כוללות של 101 מיליון דולר בארה"ב ו-237 גלובלי, אפשר להמר שהוא יגיע ל-200 ו-450 בהתאמה.

במקום השלישי יש לנו את "הזרים: חלק 1", סרט אימה על זוג שנמצא בבקתה ואז דברים רעים קורים. אם התקציר נשמע לכם נדוש ורע, לא תופתעו לגלות שהוא קיבל 13% בעגבניות רקובות (וציון הקהל לא משפר את העניינים עם 43%), אבל הוא פתח עם 12 מיליון דולר על תקציב של 8.5 מיליון, אז תתכוננו לעוד פרקים בסדרת "הזרים". טוב, למען האמת הייתם צריכים להתכונן גם אם הוא היה מרוויח 5 סנט – הבמאי של הסרט כבר צילם טרילוגיה שלמה של הסרטים האלה, משום מה. 

"הכפיל" ו"מתחרים" ממשיכים לא להרשים יותר מדי. הכפיל יורד בעוד 38% ל-8.3 מיליון (62 מיליון ארה"ב ו-127 גלובלי), ומתחרים ב-33% ל-2.8 מיליון (43.5 ארה"ב ו-79 גלובלי).

"Amy Winehouse: בחזרה לשחור", הסרט הביוגרפי על איימי ווינהאוס נכשל קשות בארה"ב עם 2.8 מיליון בסופש הראשון שלו, והמצב לא נראה טוב יותר אם לוקחים בחשבון שהמבקרים נתנו לו 35%. בבריטניה המצב שלו היה קצת יותר טוב, אם זה מעודד, אבל נראה לי שאפשר לסכם שהסרט לא יזכה בפרסים ולא יכניס עוד הרבה כסף, למרות שהקהל די פירגן (86%).

"טארוט" יורד ב-41% ומכניס 2 מיליון (15.5 כולל בארה"ב ו-30 גלובלי). הוא גם עלה כמה גרושים, אז אף אחד מההפקה לא בוכה. מתחתיו, "גודזילה X קונג " יורד למקום השמיני הסופ"ש עם 1.7 מיליון. הוא מאוד קרוב ל-200 דולר בארה"ב וכבר על 561 מיליון גלובלי, כך שנראה שהיקום הזה אשכרה עובד להם.

"המלאכים הכחולים" (The Blue Angels) נכנס למקום התשיעי עם 1.3 מיליון דולר. הסרט הוא סרט תיעודי על טייסים בצבא ארה"ב. אין באמת מידע על כמה הוא עלה אבל הביקורות מחמיאות (ציון 83%, אבל זה מבוסס רק על 12 ביקורות). את הטבלה סוגר הסרט "הקרב על אמריקה" עם מיליון דולר. הסרט הרוויח עד כה 67 מיליון דולר בצפון אמריקה ו-105 מיליון דולר ברחבי העולם. נראה שזה סוף דרכו, מה ששם אותו ממש רגע מלעבור את "הכול בכל מקום בבת אחת" כסרט הכי ריווחי של אולפן A24. 

בשבוע הבא אולי הקיץ באמת יתחיל עם "פיוריוסה" ו"גארפילד" (טוב, וגם סרט כלשהו על רופא שעשה ניתוחי לייזר לשיקום ראייה). האם יהיה אפשר לצפות לפתיחה של מעל 60 מיליון? נוכל רק לקוות.