קפטן פיליפס
Captain Phillips

סיפורו של קפטן ריצ'רד פיליפס, שספינתו נחטפה על ידי שודדי ים סומליים. מבוסס על סיפור אמיתי, ועל פי ספרם של ריצ'רד פיליפס וסטיבן טאטי.

תאריך הפצה בארה"ב: 11/10/2013
תאריך הפצה בישראל: 17/10/2013
מאוד ריאליסטי, מאוד מותח, ובסצינה אחת טום הנקס קונה לעצמו עוד מועמדות לאוסקר.

6 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. ראיתי הערב, סרט מעולה!

  Eran

  פול גרינגראס רקח דוקו-דרמה משובחת ומרתקת. המתח נבנה לאיטו בסיקוונס הנמשך (כ-20 דקות) בו משתלטים פיראטים (סומלים, לא אלה מהקאריבים) על אונית משא, ולא מרפה עד לסיום המרגש.
  משחק מצוין של טום הנקס. מצידי, שיתנו לו את האוסקר השלישי עכשיו, לא צריך טקס.
  כמובן עוד פעם לקחו צלם עם פרקינסון אבל זה גרינגראס, ההוא מסרטי בורן, ועוד עם חצי סרט שמתרחש על סירה בלב ים (רק החצי הראשון מתרחש על האוניה) מוגזם לצפות לצילום נטול פרקינסון. פה ושם זורקים משפט קלישאתי
  (!I didn't sign up for this) אבל באמת שלא נורא. חובבי קת'רין קינר יתאכזבו לגלות שהיא מופיעה לבערך דקה בהתחלה, כאישתו של פיליפס.
  אין כלום בסוף הכותרות. חשבתי שאולי ישימו איזה קטע חדשות עם קפטן פיליפס האמיתי, אבל לא.
  (מענין אם השם המקורי ישמר או שיוחלף ל"השתלטות בלב ים" או "מצור ימי 3" או משהו כזה)

 2. בהחלט סרט מצוין

  יניב

  והנקס בהחלט מועמד ראוי לאוסקר, הופעה מצוינת.
  יחסית לסיפור המסגרת ולזהות הבמאי והשחקן, הוא גם פחות אמריקאי משניתן היה לצפות. אני חושב שהייחוד שלו הוא שהוא לא מתייחס לסומלים כ"פיראטים רעים ומרושעים שתוקפים את הגיבור האמריקאי האמיץ" (כמו שב90% מסרטי מלחמת וייטנאם, האויב הוא אסיאתים רנדומליים), אלא נותן להם דמויות, אופי (אפילו כזה מעורר הזדהות), סיפור רקע וכו'.

 3. חצי !אוף!

  drunken goldfish

  אפרופו טום הנקס, אני ממליצה על שני הראיונות שהוא עשה ב The Nerdist Podcast (ועל הפודקאסט בכלל), אחד מהשנה שעברה (המעניין יותר) ואחד מלאחרונה, לקידום קפטן פיליפס (הזכרתי את השם כדי שלא יהיה "אוף" !:-P! ). לצערי אני אף פעם לא מצליחה ללנקק אבל קל למצוא בגוגל. מדובר בשני ראיונות בני שעה (!), שכרגיל בפודקאסט נושאים יותר אופי של שיחה נעימה מאשר ראיון פורמלי. הנקס מצטייר כאן בדיוק בהתאם לתדמית – בחור חביב, אינטיליגנטי ומשעשע, וגם טוב במבטאים ו"דמויות" – דבר שהפתיע אותי, עד שנזכרתי שזה המקצוע שלו !(-;! .
  כאמור, ממליצה גם על הפודקאסט בכלל, זאת ממש האנטיתזה לג'אנקטים למיניהם (ששנאתו של הנקס אליהם מתוארת בפרוטרוט בראיון השני).

 4. אין לסרט הזה שום סיכוי באוסקר,

  אבל באמת שמגיע לו לזכות.
  מותח בטירוף, עשוי מצויין ברובו, וטום הנקס משחק נפלא.
  'כוננות עם שחר', מישהו? (כמחמאה)

תגובות מקבילות

43
  תגובות נוספות בדף הביקורת של קפטן פיליפס
 

כתיבת תגובה

(חובה)