דוח קופות שבורות 9.2.20: ציפורי הטרף וההכנסות המאכזבות

בזמן שהג'וקר זוכה באוסקרים, האקסית שלו במצב קצת פחות טוב.

ברוכים הבאים לדוחקו של הסוף של האוסקר הידוע בתור "הסופ"ש שבו אנשים לא הולכים לקולנוע". אם כי הפעם נראה שאנשים דווקא כן הלכו לקולנוע – חוץ מלסרט החדש שיצא.

במקום הראשון נמצא "ציפורי הטרף והארלי קווין המהממת" אם כי קשה לקרוא למקום הראשון הזה ניצחון עם הכנסות של 33 מיליון דולר. זה הרבה מתחת לפתיחה הצנועה של 53 מיליון דולר של "שהאזאם!", ורחוק שנות אור מ"ג'וקר" שבדיוק זכה ב-2 אוסקרים. זה גם ממש לא הסכום שדי.סי. ציפו לו מספין אוף של "יחידת המתאבדים", שפתח עם 133 מיליון דולר.

אז מה קרה? למרות שללא ספק יש למרגו רובי בתור הארלי קווין הרבה אוהדים, הרבה אנשים לא מכירים את הדמויות ואת השחקניות שמשחקות לצידה בסרט. אחרי רצף סרטים לא טובים ב-2016-2017, הרבה אנשים עדיין לא מוכנים לתת אמון בסרטי די.סי. ובטח שלא בספין אוף של "יחידת המתאבדים".

חוץ מזה, יש עוד הבדל אחד משמעותי בין הסרטים: "ציפורי הטרף" מדורג R בארה"ב, מה שאוטומטית מגביל את הקהל שלו בצורה משמעותית. ההכנסות העולמיות שלו עומדות על 79 מיליון דולר ועכשיו המכשול העיקרי של הסרט הוא תקציב של 84 מיליון דולר, מה שאומר שכדי לכסות עלויות הוא יצטרך לקוות לנחיתה רכה מאוד בשבוע הבא. זה עשוי להיות קשה אבל לא כדאי לבטל את האפשרות שזה יקרה.

בשבוע הבא חל הסופ"ש של חג האהבה. היו כמה שנים שבהן סוף השבוע של חג האהבה היה סוף שבוע חזק בקופות. עם ציון סינמה סקור של B+ ורוטמן טומטוז של 80 אחוזים, יש מצב שאנשים יתנו לסרט הזה סיכוי בשבועות הבאים.

במקום השני אחרי ארבע שבועות "בחורים רעים לתמיד" ירד למקום השני עם הכנסות של 12 מיליון דולר. עם הכנסות עולמיות של 336 מיליון דולר על תקציב של 90 מיליון דולר, כל המעורבים בסרט יכולים כבר להיות מאוד מרוצים מעצמם.

במקום השלישי נמצא "1917", הסרט שכולם חשבו שיזכה באוסקר. הסרט הכניס עוד 9.2 מיליון דולר, שזאת ירידה של 2.7 אחוזים בלבד מההכנסות של סוף השבוע הקודם והירידה הכי קטנה בעשיריה. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 290 מיליון דולר, פרס ניחומים לא רע בכלל.

"דוליטל" עדיין אתנו במקום הרביעי עם עוד 6.5 מיליון דולר בארצות הברית ועם הכנסות עולמיות של 160 מיליון דולר, הוא מתחיל להראות טיפה פחות מביך מבחינת הכנסות. אבל רק טיפה.

"ג'ומנג'י: השלב הבא" נאחז בחמישייה הפותחת ושוב לא יוצא ממנה, גם אחרי 9 שבועות בקולנוע. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 5.5 מיליון דולר וההכנסות העולמיות שלו עומדות על 768 מיליון דולר.

במקום השישי "הג'נטלמנים" מאט את קצב הירידה שלו עם עוד 4.2 מיליון דולר וירידה צנועה של 24.8 אחוזים. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות כרגע על 60 מיליון דולר.

באופן מפתיע "גרטל & הנזל" עדיין אתנו במקום השביעי עם הכנסות של עוד 3.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 41.8 אחוזים מסוף השבוע הקודם וראינו ירידות חדות בהרבה לסרטי אימה בשבועות האחרונים אז לפחות יש לו את זה.

במקום השמיני נמצא "נשים קטנות" שאמנם יצא עם ידיים כמעט ריקות מהאוסקר אבל לפחות מקבל את הכסף. הסרט הכניס עוד 2.3 מיליון דולר שזאת ירידה של 22.7 אחוזים מסוף השבוע הקודם. הסרט יכול להתנחם בכך שהוא הגיע לקו המיוחל של הכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 177 מיליון דולר ברחבי העולם.

במקום התשיעי כנראה שאפשר להיפרד מ"מלחמת הכוכבים: עלייתו של סקייווקר". הסרט הכניס עוד 2.3 מיליון דולר ומסיים את דרכו בטבלה עם הכנסות של 1.061 מיליארד דולר. בתוך ארצות הברית הסרט לא הצליח לעקוף את ההכנסות של "רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים": "עלייתו של סקייווקר" הכניס 510 מיליון דולר ו-"רוג אחת" הכניס 532 מיליון דולר. הסרט יכול להתנחם בכך שבטבלת הסרטים הכי מצליחים בכל הזמנים הוא כן עקף את "רוג אחת" והוא נמצא במקום ה-35 לעומת ה-36 של "רוג אחת". לא בדיוק מקום מכובד לסרט סוגר סאגה.

.במקום העשירי "רצח כתוב היטב" חזר אלינו כדי להגיד שלום לפני הפרידה הסופית. אולי בגלל המועמדות לאוסקר או בגלל ההכנסות הזעומות של שאר הסרטים, דרמת הפשע חזרה לטבלה עם עוד 2.2 מיליון דולר. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 300 מיליון דולר. עם תקציב של 40 מיליון דולר אין פלא שמנסים להוציא את הסרט הבא בזיכיון (שיכלול את דניאל קרייג, שכנראה מצא לעצמו עבודה קבועה אחרי ג'יימס בונד) כבר בשנה הבאה. ליונסגייט צריכה כל זיכיון מצליח שהיא מצליחה לשים עליו את הידיים לאור רצף הכשלונות שלה מהשנים האחרונות.

סרטי האוסקר "פרזיטים", "ג'וג'ו ראביט", "פורד נגד פרארי", "היו זמנים בהוליווד" וגם "יהלום לא מלוטש" שממנו התעלמו באוסקר, זכו לעליות נחמדות בעקבות הטקס אבל לא מספיק כדי להיכנס לעשיריה. אולי בסוף השבוע הבא הם יצליחו לעלות עוד יותר בזכות הבאזז.

בשבוע הבא יוצאים ארבעה סרטים חדשים שלא אמורים להרעיד את הקופות: "סוניק – הסרט", עיבוד למשחק המחשב סוניק הקיפוד עם ג'ים קארי בתור הנבל בעל השפם המרשים. עיבודים לסרטי מחשב בדרך כלל לא מצליחים יותר מידי, אבל אולי העובדה שאחרי הטריילר הראשון האיום עיצבו מחדש את סוניק תגרום לקהל לתת לסרט סיכוי. "אי האשליות", סרט אימה שבו אנשים מגיעים לאי שבו הפנטזיה שלהם מתגשמת, ואז הם מגלים שהם ממש לא רוצים את מה שהם רצו. "מדרון תלול", רימייק ל"כח עליון" לכל הזוגות שמעוניינים דווקא לראות מערכת יחסים מתפרקת בחג האהבה, ובסוף יש גם איזה סרט רומנטי: "פוטו אהבה", שנשמע כמו "אהבה זה כל הסיפור", עם תיאור עלילה שהוא "סדרה של סיפורי אהבה מצטלבים המתרחשים בעבר ובהווה". מסתמן שבניגוד לשנים קודמות, אין אפילו ניסיון לשובר קופות גדול בחג האהבה.