ג'וג'ו ראביט
Jojo Rabbit

בתקופת סוף מלחמת העולם השנייה, נער צעיר, מבולבל וחדור אידאולוגיה נאצית מגלה סוד שאימו מסתירה ממנו. כמו כן, החבר הדמיוני שלו זה היטלר.

אורך: 1:48
תאריך הפצה בארה"ב: 18/10/2019
תאריך הפצה בישראל: 02/01/2020

19 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. קצת (ממש קצת) רקע על הסרט.

  Aldo raine

  טאיקה וואיטיטי מדבר על האובססיה שהייתה לו כילד לצייר צלבי קרס וגם קצת על היטלר:
  https://youtu.be/pL71KhNmnls?t=764
  זה נמשך בערך דקה וחצית אבל אני ממליץ להשאר לבדיחה בסוף, ואולי אפילו לראות את כל הסרטון. הוא מצחיק וקצת מעניין, טאיקה וואיטיטי.

 2. אחלה תסריט

  אז, אין לי מושג איך הסרט ייצא. כבר קראתי לא מעט תסריטים שנפלו על הפנים בעיבודים שלהם, שחתכו דברים שנראו סתמיים אבל היו חשובים (היי, לה לה לנד) או סתם שהם ממש מגניבים בראש אבל על המסך הם לא מוצלחים. אבל התסריט של זה, שבאתי אליו עם הרבה גישה שלילית וסקפטיות הוא ממש ממש אחלה. הוא מצחיק, הוא מגניב, הוא מפתיע, הוא לא פחדני והוא מעניין. כמו סרטים אחרים על גזענות, יהיה קל מאוד (יחסית) לניאו-נאצים לקחת אותו ולעוות את הנקודה המקורית שלו, אבל אלה החיים. הדבר היחיד שאני לא בטוח אליו לגבי העיבוד זאת סקרלט ג'והנסון, שמלוהקת לתפקיד שבראש שלי מתאים יותר לברברה סטרייסנד של שנות ה-60. מצד שני, כולם מאוד משוכנעים שהיא שחקנית טובה ורק אני לא, אז אולי זאת תהיה הפעם שאני אבין על מה כולם מדברים.

  • עכשיו סקרנת אותי לגבי לה לה לנד

   barnash

   מה חתכו מהתסריט שהיה חשוב?

   • חשוב אולי מילה מטעה

    אבל הרבה מהדברים שלי הפריעו בלה-לה לנד, בעיקר ההתפתחות של מערכת היחסים והעובדה שאין דמויות משנה מפותחות נפתרות בתסריט. אחותו של גוסלינג היא דמות סופר-מגה אמיתית, ומערכת היחסים שלהם נבזית מאוד וכוללת כמה פאנצ'ים לחלוטין מדורגים R במידה שמצדיקה את השיר הראשון שהם שרים, ולא כמו בסרט שלתחושתי בא משום מקום.

  • קראת את התסריט לפני שראית את הסרט?

   Aldo raine

   זה לא כמו ספויילר ארוך ומפורט לכל הסרט?

   • באותה מידה שלקרוא את הספר שעליו מבוסס סרט זה ספוילר ארוך ומפורט?

    (ל"ת)

    • לא לגמרי

     Aldo raine

     ספרים ותסריטים הם דברים שונים. בספרים דברים מתוארים בצורה שונה מהדרך שבה תסריטים מתוארים. התפקיד של ספר הוא לגרום לך הנאה, או לעניין אותך, או גם וגם. התפקיד של תסריט הוא להגיד לך מה לעשות בסרט, ואני מניח שתסריט טוב, נמדד על פי איך תדמיין את הסרט (טוב או לא), והאיכות של התסריט לא באה מההנאה של הקורא מהתסריט, אלא על איך הוא יהנה מהתסריט, כשהוא יעובד למסך (אני מניח, לא קראתי תסריטים לסרטים שלא ראיתי את הסרט שלהם, אולי אני חושב ככה על הנאה מתסריטים רק כי הסרט כבר ספיילר לי את כל התסריט).

     • לא ממש. תסריט הוא פשוט עוד מדיום של כתיבה.

      אתה נהנה ממנו אם הוא טוב, ולאו דווקא באיך שהוא יהיה סרט. כמו שמחזה טוב הוא לאו דווקא מחזה שיהיה טוב בעיבוד שלו לבמה, אלא באותו הרגע שאתה קורא אותו.

  • Matanya

   מה חתכו מהתסריט בלה לה לנד?

   • בתגובה למעלה

    אבל נו, אם כבר כתבתי אעתיק-אדביק:

    מה שחתכו זה הרבה מהדברים שהפריעו לי בחסרונם בלה-לה לנד, בעיקר ההתפתחות של מערכת היחסים והעובדה שאין דמויות משנה מפותחות נפתרות בתסריט. אחותו של גוסלינג היא דמות סופר-מגה אמיתית, ומערכת היחסים של גוסלינג-סטון נבזית מאוד וכוללת כמה פאנצ'ים לחלוטין מדורגים R במידה שמצדיקה את השיר הראשון שהם שרים, ולא כמו בסרט שלתחושתי בא משום מקום.

 3. והביקורות הן... חצויות

  (https://www.rottentomatoes.com/m/jojo_rabbit/)

  תעשו עם זה מה שתעשו עם זה.

  • הביקורות בעיקר אפרוריות

   אם קוראים את הכותרות, נראה שהביקורות הטובות לא נלהבות והשליליות לא קוטלות. שזה די מכת מוות לסרט כזה

   1
   three ?
 4. הסרט זכה בפרס הקהל בפסטיבל טורונטו

  Happy Port

  שזה בעצם גרסת הפסטיבל לסרט הטוב ביותר. סימן טוב לסרט שלמרות הביקורות החצויות (למרות שהמצב השתפר מהפעם אחרונה שהסתכלתי) הוא כנראה נגיש ומבדר לקהל הנרחב. זה גם מבשר הבאות לקראת עונת הפרסים, מכיוון שכל הזוכים הקודמים בפסטיבל השיגו לפחות מועמדות לסרט הטוב ביותר באוסקר.

 5. גם בארץ, גם בארץ.

  (ל"ת)

  • עוד שלושה חודשים?

   שופל

   למה מפיצים, למה?

   2
   מישי, lazarobbie ?
  • זה נקרא שזה יופץ בארץ?

   מישי

   כי אני לא מחכה לינואר כדי לראות סרט שיוצא החודש!

   1
   lazarobbie ?
   • יוצא החודש איפה ואיך?

    אם את בחו"ל, בהצלחה. שלושה חודשים זה לרוב עדיין לפני שזה מגיע להורדה (תלוי בסרט ובהסכמים שלו בשאר העולם), ולכן זה עדיין יהיה האפשרות הראשונה של רובנו להיחשף אליו, אלא אם יקרה מה שיקרה.

    • זה מעצבן!

     מישי

     (בעיקר כי לא אהיה בסביבה כשיצא בארץ, ועכשיו אני כאן)

 6. סרט מאוס

  רוג'ר אדולף

  אדולף היה חמוד ואינפנטילי, הנאציזם היה סתם משוגת ילדות, והשואה כאילו לא התרחשה כלל. היהודים והגרמנים יכולים לרקוד יחד כאילו כלום לא קרה.
  סרט מטומטם ולא מצחיק, לא נחמד ולא שנון, מתחילתו ועד סופו.

תגובות מקבילות

65
  תגובות נוספות בדף הביקורת של ג'וג'ו ראביט
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)