דוח קופות שבורות, 11.12.2022: אזהרת ספוילר – אף אחד לא מרוויח יותר מדי

שני פרקים של סדרה על ישו היה מוזר מדי? מה לגבי צילום של אופרה על בסיס "השעות"?

אני לא אשב פה ואעמיד פנים שהיה שבוע סוער מדי בקופות – הכניסות החדשות הם לסרטים שעשו פחות ממיליון דולר, וכל השאר הוא פשוט "אותו דבר אבל פחות". 

החדשות הכי גדולות הן ש"הפנתר השחור: וואקנדה לנצח" יכול להפסיק לחלום על המיליארד. מהסופ"ש הקודם לנוכחי הוא הרוויח 35 מיליון דולר (ברחבי העולם) ו-11.2 מיליון דולר (רק בצפון אמריקה) וכשבשבוע הבא יוצא "אווטאר: דרכם של המים", פשוט לא נראה סביר שהוא יצליח להשלים את ה-230 מיליון דולר החסרים לו כדי להגיע למטרה. זה אומר שהוא, כרגע, הרבה מתחת ל"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" אבל כן הספיק לעקוף את "תור: אהבה ורעם". 

מי שנהנה מהסופ"ש החלש הזה הוא "מי מפחד מסנטה?", שנפל ב-35% בסך הכל והרוויח עוד 8.7 מיליון דולר. עם הכנסות של 41 מיליון דולר בסך הכל, הוא כבר נחשב להצלחה. מי שלא נהנה הוא "עולם מוזר" שאפילו ירידה קטנה כמו 25% עדיין מציבה אותו עם סכום הסופ"ש של 3.7 מיליון דולר, ו-53 מיליון דולר בסך הכל. 

בכלליות, לא נראה שיש סרט שהתרסק יותר מדי השבוע אבל אף אחד לא הביא סכומים מדהימים – "התפריט" עם 2.7 מיליון דולר, "Devotion" עם 2 מיליון, "בלאק אדם" עם 1.3, "הפייבלמנים" עם 1.1 ו"שמעתי את הפעמונים" עם 750 אלף דולר. 

אבל מה לגבי שני הסרטים החדשים שהבטחתי? ובכן, אחד מהם הוא אפילו לא סרט – אלא שידור של אופרה על בסיס "השעות". נראה ש"המילטון" פתח את הדלת לגרסאות מצולמות של מחזות זמר ומחזות מצולמים, או משהו,. בכל מקרה, זה הרוויח 791 אלף דולר (אז עקרונית הוא במקום השמיני, מעל "שמעתי את הפעמונים". את העשירייה סוגר "אזהרת ספוילר", דרמה להט"בית על זוג שמגלה שאחד מהם הולך למות ממחלה סופנית ונשארו לו חודשים ספורים לחיות. בעקבות התרחבות ההפצה שלו ב-777 אולמות הסרט עלה באיזה-744% והרוויח את הסכום האדיר של 679 אלף דולר. בואו לא נפתח את השמפניות עדיין.  

כולם, בעצם, מחכים ל"אווטאר: דרכם של המים" – ועכשיו נשאלת השאלה, האם הסכומים הנמוכים (יחסית) של "וואקנדה לנצח" הם סימן טוב או רע עבורו? 

כי בעולם פוסט הקורונה הסרטים בהוליווד יודעים שני דברים:
1. כולם מרוויחים פחות כסף
2. אבל זה לא תירוץ, וסרטים גדולים מרוויחים סכומים גדולים

אז האם "דרכם של המים" יילך בדרכם של "מאווריק" או "עולם היורה 3" ויפצח את הנוסחה אל עבר המיליארד, או שמא גם הוא כמו אותו המשך לסרט אהוב יגלה שתקרת הזכוכית החדשה לבלוקבאסטרים היא יותר באזור ה-800 מיליון דולר? האם מה שנראה כמו באזז בעונת הפרסים (הסרט נכנס לרשימת ה-AFI וה-NBR) וביקורות טובות (עוד אין משהו רשמי, אבל טוויטר בעד הסרט) יעזרו לו או שכמו ספילברג, יש קוסמים שזמנם חלף? 

אה, רגע, "ניקולא הקטן: מאושר עד הגג" יוצא בשבוע הבא בארה"ב??? למי אכפת, אווטאר שמווטאר, ניקולא הקטן, תגיע למיליארד, אנחנו מאמינים בך!