ג'ונגלים, עולמות חדשים, עיבודים לא נחוצים (ועוד טריילרים)

ביווס ובאטהד חוקרים את היקום, דווין ג'ונסון חוקר את יקום DC, ועוד קדימונים מהתקופה האחרונה.

טרף (Prey)

תראו, כמו שאמרו באינטרנט – גרוע יותר מ"הטורף" של שיין בלאק קשה להיות.

עם זאת, לטריילר הזה יש בעיה אחת: "אפוקליפטו". כלומר, כן, רוב האנשים כנראה לא ראו את סרט האקשן הפסיכי לטובה ולרעה של מל גיבסון, אבל כמי שראה, קשה להתייחס לסרט הזה – כפי שהוא משתקף מהטריילר, לפחות – כמשהו שאינו גרסה מרוככת של אותו סרט. ובכל זאת: "דרך קלוברפילד 10" היה הפתעה נעימה בתוך זיכיון שלא היה אמור להיות זיכיון, אז אפשרי שגם הפעם ישחק לטרכטנברג המזל והסרט הסופי (שיגיע לפה דרך דיסני פלוס) יהיה לא רק "טוב יותר מ'הטורף'" אלא גם אשכרה, נו, טוב.

Perlimps

מג'ונגל אחד לאחר: אני לא נוהג לשלוף טריילרים מהמדף האחורי בפוסטים שכאלה, אבל עבור "Perlimps" אני מתאמץ בשל שתי סיבות: הוא נורא יפה, והוא מבוים על ידי הבמאי של "הילד והעולם" הנפלא.

כאמור: זה נראה יפהפה. בארץ כנראה לא נראה אותו, אבל באוסקר יש מצב שנראה אותו וגם אם לא – טוב לדעת על קיומו.

עולם מוזר

ומאנימציה אחת לשנייה: הסרט החדש של אולפני דיסני שיחרר טיזר ונראה שחשוב לו שנדע שהוא מושפע מסרטי מד"ב משנות החמישים.

טוב, העולם עצמו נראה בהחלט מגניב – אבל העלילה והדמויות מזכירים לנו את האמת הכואבת על סרטי מד"ב בשנות החמישים: רבים מהם טיפשיים נורא, עם דמויות כתובות בקושי, ועם משהו שהוא קונספט יותר מעלילה. מחזיק אצבעות ל"עולם מוזר" שהוא יצליח להימנע מכל אלה, אבל הטריילר לא מעורר ביטחון בהיבט הזה. מצד שני, הוא נראה יותר טוב מ"המפלצת מהים" של נטפליקס.

סנדמן

ואם אנחנו כבר מדברים על נטפליקס: אם היו שואלים אותי, הייתי אומר לכם עוד מהתחלה שאין שום סיבה לעבד את "סנדמן" לשום דבר. לא שאלו, אז הנה הטריילר לסדרה, שחושף שהיא תעלה באוגוסט הקרוב.

נו, קצת חבל שלא שאלו אותי – האם באמת כשדמיינתם את "סנדמן" דמיינתם סרט הרפתקאות על אדון שצריך להחזיר לעצמו את הממלכה שלו עם כל הפאתוס ובלי אף רגע של אותה שירה, מלנכוליה או ממזרות שהיו בקומיקס?

ואומנם העלילה הזאת מחזיקה באופן עמיד את שני הספרים הראשונים של סנדמן – אבל אם הסדרה הזאת מתכננת לטווח הרחוק, מה היא מתכננת לעשות עם כל ה… נו, ה"סנדמן"-יות של "סנדמן"? נחכה לאוגוסט ונראה. או שלא, בעצם – יש כל כך הרבה דברים שיוצאים באוגוסט ("שי האלק", "בית הדרקון", "אנדור", "אני גרוט"), יש מצב ש"סנדמן" יצטרך לחכות בתחתית רשימות הצפייה.

 בלאק אדם

הטריילר של "בלאק אדם" מעלה שאלה אחת חשובה: למה?

טוב, אולי זה רק אני – והמיאוס הידוע שלי מהפרסונה הקולנועית של דוויין ג'ונסון – אבל אני מתקשה להבין מה הנקודה בסרט הזה. זה לא שיש לי בעיה עם אנטי גיבורים, אבל אני פשוט לא מבין מה הנקודה של בלאק אדם: הוא נבל שמנסה להיות גיבור? הוא נבל שרוצה שיעזבו אותו בשקט? מה הסיפור שלו? על מה הוא מתגבר? מה האתגר שלו? כל זה לא ברור לי מהטריילר, בעיקר כי ג'ונסון בא לחלוטין במצב "אני טוב יותר מכל מי שסביבי" לסרט הזה. מצד שני, "שהאזאם!" היה הפתעה לטובה, אז אולי עוד יש לזה סיכוי.

ביווס ובאטהד עושים את היקום

מטומטם? מכוער? סרט שנראה כאילו הוא קפא בזמן והגיע אלינו משנת 1997? לחלוטין. ואני כל כך מחכה לו.