יום קולנוע (לא ישראלי) ב-10 שקלים 2022

יום הקולנוע ב-10 שקלים חוזר, הפעם לא רק לסרטים ישראלים.

ב-2013 נולד רעיון: יום שלם שבו כל הסרטים בקולנוע עולים 10 שקלים. וחובבי הקולנוע שמחו וצהלו, עד שהם הבינו את ההשלכות המיידיות של זה – אולמות קולנוע מפוצצים עד אפס מקום בסוג האנשים שלרוב לא באים לקולנוע, אבל כשהם שומעים שזה 10 שקלים הם אצים רצים. זה לפני, גם, כל העניין הזה של עמלות למיניהם, מחירים אחרים להקרנות ב-IMAX ואולמות מסוגננים אחרים.

אבל למי שהתגעגע ליום הקולנוע ב-10 שקלים: הידד! הוא שוב פה – ביום חמישי ה-24.2, למשך כל שעות היום. והפעם הוא אפילו לא כזה ישראלי עם מלא טרום בכורות – אפקט שאני מניח שגילו שיורד באפקטיביות שלו כשעושים אותו פעם בכמה חודשים – אלא כזה שבו כל הסרטים שמציגים בקולנוע הם במחיר מוזל.

בהודעה לעיתונות ששיחררו הם הדגישו בעיקר את הסרטיםשייצאו בחמישי הקרוב: מקבץ סרטים שנע בין יצירת המופת המדכאת שאין לי מושג איך היא התגלגלה לארצנו "לאן את הולכת אאידה?", המותחן החדש (והנקטל ביקורתית) של ליאם ניסן "סוכן הצללים", סרט החדש של ז'אק אודיאר "פריז, הרובע ה-13", נעמי ווטס ביער למשך איזה שעה ב"שעה גורלית" ומה שזה לא יהיה שהוא "אהבה, חתונות, ואסונות אחרים".

חוץ מזה מדובר בהזדמנות טובה לנסות להשלים סרטים שמועמדים לאוסקר לפרס הסרט הטוב ביותר ועוד לא ירדו מהמסכים: "בלפסט", "סיפור הפרברים", "משפחה מנצחת", ו"ליקריץ פיצה".

אם, לעומת זאת, הילדים בני ה-6 שלכם פחות בקטע של האוסקר אפשר לקחת אותם לסרטים כמו "אנקאנטו", "קליפורד הכלב הגדול האדום", "עץ המשאלות", "משפחת אדמס 2", "מפרץ ההרפתקאות: הסרט", "מיה ובוני החלומות", "לשיר 2", "הבאג של רון", "בייבי בוס 2", "ספיי דוג: הכלב הביוני" (רק בהוט סינמה, משום מה), "בקצב הג'ונגל" ויש אפילו הקרנות סוררות עדיין של "הארי פוטר וחדר הסודות".

למי שמרגיש פטריוטי למדי, אפשר לצפות ב"סנולנד", שבדיוק הרחיב את ההפצה שלו, או לחלופין בחלק מהסרטים הישראלים שכבר רצים זמן מה כזה או אחר: "הנה אנחנו", "תמונת הניצחון", ו"זרים מושלמים".

למי שמרגיש רומנטי לעומת זאת, יש את "חתונה בהפתעה", "משחק השנאה"  או, אם תאמינו לבתי הקולנוע של לפני שבועיים – "ספנסר", משום מה.

חוץ מזה יש עוד סרטים "גדולים" שאפשר לראות ב-10 שקל ואפשר להרגיש שעקצת את המערכת כמו "מוות על הנילוס", "מטריקס: התחייה", "יחידה 355", "צעקה", "אנצ'רטד", "הספירה לאחור", "קינגסמן: ההתחלה" או "דוג טריפ". אה, ו"ספיידרמן: אין דרך הביתה". כי הוא עדיין מציג בקולנוע.

עוד סרטים אקראיים שמוקרנים בעצימות כזאת או אחרת: "המשימה", "לב שקט", "הדוכס" (במה שנראה כמו טרום בכורה), "אין ברירה אחרת", "נסיעה ממולכדת", "מהומה בהונג קונג", "להתאהב בפיגארו", "שטני", "געגועים מתוקים", "הצלף", "היורשת", ו"האלווין 2: הנקמה".

ואפילו עוד סרטים שטכנית מוקרנים ביום הזה, אבל מדובר בהקרנה אחת, גג שתיים, בשעות כאלה ואחרות בבית קולנוע בודד: "אתמול בלילה בסוהו", "הבת האפלה", "אקדמיית הגיבורים שלי 3", "מכסחי השדים: החיים שאחרי", "סורד ארט אונלין: פרוגרסיב", "נאום החתונה", "אלין", "לא זמן למות", "הקרודים 2: עידן חדש", "בית גוצ'י", "טום וג'רי", "לרכב על דרקון", "ונום 2", "בית הסיוטים", "נתראה בשמחות".

מוזמנים לשתף אזהרות, המלצות, חוויות ועוד.

 

תגיות: