הופעת השנה של עין הדג 2017

אחרי שבחרנו את סרט השנה, בואו להחליט מי הייתה ההופעה הטובה ביותר של שנת 2017.

אין איך לנצח את הנולאן הזה, הא?  "דנקרק" הוא סרט השנה של גולשי עין הדג, בקרב צמוד מאוד עם "לוגאן". מה שהופך אותו רשמית למלך סקרי השנה – לא רק שהוא נמצא בפער גדול על כל המתחרים בכמות הסרטים שהכניס לעשיריות השנתיות (8), עכשיו הוא גם הבמאי עם הכי הרבה סרטים שזכו בתואר סקר השנה (4). נשאר עוד סיכום אחד לעשות לפני שעוברים הלאה, אבל לפני זה אני אקח רגע ואציין עדכון נוסף שנכנס לאתר.

את דף ההיסטוריה של סקרי השנה אתם כנראה מכירים, ואם לא – תגידו שלום. מי שיבקר שם עשוי לשים לב לשינוי קל – הוספנו את המקום השני בסקרים ברשימה. דבר חדש שנוסף לאתר הוא טבלאות השחקנים והבמאים שהופיעו הכי הרבה פעמים בסקרי השנה, כדי שגם אתם תוכלו לעקוב אחרי השחקנים והבמאים שמככבים הכי הרבה פעמים בסקרים שלנו.

עכשיו- לסקר האחרון של סיכום השנה: הופעת השנה. 294 אנשים הצביעו השנה לסקר ל"הופעת השנה" ובחרו יחדיו את העשירייה הבאה שלפניכם:

הופעת השנה של עין הדג לשנת 2017:

מס' מצביעים: 559

Loading ... Loading ...

אחרי העשיריה המובילה מדורגים בסקר המוקדמות:

11. אדם דרייבר, "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי"
12. אנדי סרקיס, "כוכב הקופים: המלחמה"
13. טום הולנד, "ספיידרמן: השיבה הביתה"
14. כריס המסוורת', "תור: ראגנארוק"
15. קרלה גוג'ינו, "המשחקים של ג'ראלד"
16. אנסל אלגרוט, "בייבי דרייבר"
17. אדם סנדלר, "סיפורי מאירוביץ' (חדשים ונבחרים)"
18. שרליז ת'רון, "פצצה אטומית"
19. דפני קין, "לוגאן"
20. איימי אדאמס, "יצורים ליליים"

שתי נשים ושמונה גברים מרכיבים את העשיריה השנה, המצב הגרוע ביותר בשיוויון המגדרי מאז 2010. וגם בעשיריה השניה יש רוב גברי, אבל המצב קצת יותר טוב (6/4). 178 הופעות קיבלו לפחות קול אחד. טוב, עקרונית המספר גדול יותר אבל כולל הופעות לסרטים שלא היו בסקר (למשל "מה קרה ליום שני?") , סרטים שייצאו רק השנה (סאלי הוקינס ב"מודי") או טעויות מעניינות (כריס פראט לא היה ב"אינגריד נוסעת מערבה", מצטער). מספר הסרטים שמתוכם לקוחות ההופעות האלה קטן בהרבה (108), מכיוון שהרבה סרטים קיבלו קולת על יותר מהופעה אחת מתוכן. השיאן, בפער גדול, הוא "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי" ששמונה שחקנים שונים מתוכו קיבלו לפחות קול אחד (השניים שמופיעים ב-20 המקומות הראשונים, ועוד: דייזי רידלי, אוסקר אייזק, לורה דרן, בניסיו דל טורו, קארי פישר ואנדי סרקיס). במקום השני נמצא "תור: ראגנארוק" עם 6 משתתפים (כריס המסוורת', טום הידלסטון, טאיקה ואטיטי, קייט בלאנשט, טסה תומפסון ו..אמממ, ספויילר). אחריו, עם 5 שחקנים שונים שקיבלו קולות נמצאים "תברח", "דנקרק", "אור ירח" ו"בייבי דרייבר". גם השחקן שקיבל הכי הרבה קולות על הופעות שונות השנה מנצח בפער גדול – אדם דרייבר גרף קולות על ארבעה סרטים שונים בכיכובו: "מלחמת הכוכבים", "פטרסון", "לוגאן לאקי" ו"שתיקה".

השנה מהווה שנת שיא לישראלים, עם 3 מועמדים מארץ הקודש – אשכנזי, גדות ולקס. זאת גם הפעם ראשונה שבה שחקן ישראלי נכנס לרשימה על השתתפות בסרט אמריקאי (אלא אם אתם מאוד גמישים בהגדרות שלכם ומחשיבים את סשה ברון כהן ונטלי פורטמן כישראלים). לכולם זאת פעם ראשונה ברשימה. לעומת זאת, השנה מהווה שיא שלילי בכל הנוגע להתאמה עם האוסקרים – אחרי השנה שעברה שבה היו 4 זוכי אוסקר באותו הסקר, השנה, במקרה הטוב, יהיה מועמד אחד.

לרוב ישנה חפיפה גדולה בין הסרטים בסקר סרט השנה וסקר הופעות השנה – השנה, קצת פחות. ארבע הופעות מגיעות מסרטים שלא נכנסו לעשירייה (צמד הישראלים, מקאבוי והאתאווי) ורק אחד שלא נמצא ברשימת 30 הסרטים של השנה (מקאבוי; למרות ש"ספליט" היה לא רחוק מהמקום ה-30). ומכיוון ש"לוגאן" הביא שני שחקנים לסקר, זה אומר שרק חמישה סרטים מסקר סרט השנה חופפים ברשימה השנה. עבור שמונה מבין המועמדים, זו הפעם הראשונה בה הם נכנסים לעשירית ההופעות של עין הדג. אן האתאווי וריאן גוסלינג הם הותיקים היחידים, אשר נכנסים לעשירייה בפעם השנייה.

בנושא אחר, איך קוראים, בעצם לTrevante Rhodes? חיפוש של "אור ירח" יציג בגוגל את השם "טרבונטה רודס", וכניסה לדף הויקיפדיה יציג שני איותים שונים – "טרוונט רודס" ו"טרוונטה רודס". האיות האחרון נשמע הכי קרוב לאיך שאומרים את השם שלו (מקור) והוא גם האיות שקיבל הכי הרבה קולות, אבל הבלבול המוצדק גרם לכך שהוא קיבל הצבעות גם תחת השם "טרוונטה רוז", "טרבנטה רהודס" ו"טרוונט רודס". בצורה די מדהימה, לדעתי, אף אחד לא טעה בשמו של ביל סקארבגאראגא.. ביל סקרארארא… ביל.. נו, הליצן מ"זה".

בתואר ההצבעה המסתורית של השנה זוכה "ההוא מוואן דיירקשן שאני מסרב מ" ב"דנקרק", שהמסתורין מסביב למה הוא מסרב לעשות רודף אותי מהיום שראיתי את ההצבעה הזאת. אחד מכם רצה להצביע להופעות אבל שכח לעשות זאת, ובכך נתן 3 קולות מלאי תשוקה ל"tbd" מ"tbd" – אך לצערנו זה לא הספיק בשביל להכניס את "tbd" לסקר.

הסקר יהיה פתוח עד יום חמישי הבא (ה18.1) בחצות.