מצאנו באינטרנט 65: אני לא מקנא בכלל אלא מפרגן לחלוטין

ההיסטוריה חוזרת, ריק ומורטי משתנה, מקדונלדס, גלובוס הזהב, שובר שורות, טריילרים, כתוביות ועוד דברים מהרשת.

1. רק הזכרתי אותה בכתבת הטלוויזיה של 2023 והנה יצאה הצצה ראשונה ומכובדת ל"ההיסטוריה המטורפת של העולם, חלק 2".

אני יודע שההשוואה לא הוגנת כי הסרט המקורי של מל ברוקס היה פה קודם, אבל הסדרה יכולה הייתה להיקרא "היהודים באים: מהדורת הנכר" ולא הייתי מרים גבה. ואני אומר זאת כמחמאה. נוסף על כך, איך התגעגעתי לטריילרים שבהם היוצר מספר קודם במה מדובר. פן ירבו!

"ההיסטוריה המטורפת של העולם, חלק 2" תעלה לשידור בהולו ב-6 במרץ ותשודר מדי ערב לאורך ארבעה ימים. אצלנו זה מסתדר יופי עם השבוע של פורים.


2. "גלדיאטור 2: הגלדיאטור שתקע אותי" (לא שם רשמי) יוצא לדרך. האירי כוכב "אנשים נורמליים" (וכן המועמד הטרי לאוסקר) פול מסקל נמצא במו"מ מתקדם לככב בתפקיד הראשי בסרט ההמשך, סרט שאליו ישוב רידלי סקוט לכס הבמאי (האיש בן 85, ובזמן שלוקח לי לסדר את הארון לחורף הוא כבר מוציא 3 סרטים). מסקל צפוי לגלם גרסה מבוגרת של לוציוס, הילד האקסטרה-בלונדיני והדי מעצבן מהסרט הראשון שהוא האחיין של קומודוס (חואקין פיניקס, שעתיד לככב ב"נפוליאון" של רידלי סקוט שיעלה השנה באפל TV+).


3. טריילר נוסף ל"מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים".

אני איתן בדעתי שהסרט הזה נראה כמו כיף טהור. 30 במרץ בבתי הקולנוע.


4. טוב, עד כמה שאני שונא לדווח על טקסי פרסים (על אחת כמה וכמה כשמדובר בגלובוס הזהב) אי אפשר להתעלם מהטקס של השנה (אם כי לקהל לא הייתה בעיה לעשות זאת לאור הרייטינג הנמוך היסטורית), בעיקר כי לעין הדג היו שני נציגויות בצוות השופטים ואני לא מקנא בכלל, אלא מפרגן לחלוטין, מה זאת אומרת.

בכל אופן, סרט הדרמה הטוב של השנה הוא "הפייבלמנים" (שגם לקח את פרס הבימוי), "רוחות אינישרין" לקח את הפרס בגזרת הקומדיה בנוסף לפרס התסריט, וכן פרס השחקן לקולין פארל. סרט השנה של עין הדג, "הכול בכל מקום בבת אחת", יצא מהטקס עם שני פרסי משחק: למישל יאו (שאמרה לפסנתרן לסתום באמצע נאום התודה שלה) ולקוואן (שעלה עם עין מזויפת דבוקה על החליפה שלו בנאום התודה שלו).

בשאר פרסי המשחק, קייט בלאנשט היא המנצחת בגזרת הדרמה על תפקידה ב"המנצחת", אוסטין באטלר הוא המלך בגזרה הגברית על תפקידו בתוך המלך, "אלביס", ואנג'לה באסט קטפה את פרס שחקנית המשנה על "הפנתר השחור: וואקנדה לנצח". "בבילון" יכול להתנחם בפרס הפסקול למלחין ג'סטין הורוויץ, ואילו "RRR" יצא עם פרס השיר הטוב ביותר (וכולנו מחזיקים לו אצבעות גם באוסקר). את פרס האנימציה לקח, ובצדק, "פינוקיו" של גיירמו דל טורו, אם כי לא הייתי מתלונן אם אחד המועמדים האחרים היה מנצח, זו אחלה שנה לאנימציה.

הסרט הזר הטוב ביותר הוא "ארגנטינה, 1985" שהביס את "RRR", "במערב אין כל חדש", "החלטה לעזוב" של פארק צ'אן ווק ו"קירבה" הבלגי.

והיו גם פרסי טלוויזיה שמהם יצאתי עם גבה כל כך מורמת שהשכנים מלמעלה היו צריכים להשיב לי אותה: סדרת הדרמה של השנה היא "בית הדרקון". לא "סמוך על סול" על עונתה האחרונה המופתית, לא "ניתוק" הנהדרת, לא "הכתר" שעל אף עונה פחות מוצלחת היא עדיין כתובה נהדר וגם לא "אוזרק" ש… טוב, עם ההפסד שלה אני דווקא בסדר. אנחנו רק בעונה הראשונה של "בית הדרקון", סדרה עם יותר חורים בעלילה מגבינה שוויצרית במטווח, וכבר היא זקפה לזכותה את פרס הדרמה בגלובוס. שנים קשות לפנינו.

סדרת הקומדיה של השנה היא "אבוט אלמנטרי" (שקטפה גם שני פרסי משחק: שחקנית ראשית בקומדיה לקווינטה ברונסון ושחקן משנה לטיילר ג'יימס ויליאמס), ו"הלוטוס הלבן" זכתה בפרס המיני-סדרה על עונתה השנייה (וגם קטפה פרס משחק אחד לשחקנית משנה במיני סדרה עבור ג'ניפר קולידג').

קווין קוסטנר זכה בפרס המשחק בדרמה על תפקידו ב"ילוסטון" ובכך גבר על בוב אודנקירק – והייתי בשמחה כותב מדוע זה מעצבן אותי אך אני מוצא את העניין פואטי ומשעשע לאור הסצנה הידועה הזו מ-"סמוך על סול". נוסף על כך, ג'ניפר גארנר היא שחקנית המשנה הטובה בדרמה (על "אוזרק"), ג'רמי אלן וייט הוא השחקן הטוב ביותר בקומדיה (על הסדרה הלא-מצחיקה-בעליל "הדוב") והשחקנית הטובה ביותר בדרמה היא זנדאיה (על הניסים ונפלאות שעשתה ב"אופוריה").

בגזרת השחקן במיני-סדרה זכה אוון פיטרס על תפקידו כג'פרי דאהמר ב"מפלצת: סיפורו של ג'פרי דאהמר", ואמנדה סייפריד בגזרת השחקנית זכתה על תפקידה כאליזבת' הולמס ב"עלייתה ונפילתה של אליזבת' הולמס". נוסף על שני אלו, באמי אולי התעלמו ממנו אך בגלובוס העניקו, בצדק, את פרס שחקן המשנה במיני-סדרה לפול וולטר האוזר על תפקידו כרוצח סדרתי ב"בלאק בירד". מסקנה: אם אתם רוצים לזכות בפרס המיני-סדרה בגלובוס, תגלמו מישהו שקיים במציאות ורצוי שהוא יהיה זבל של בן אדם.


5. במוזיאון ישראל תוכלו להתרשם ממיזם של האמן דויד קלארבוט ששואל מה היה קורה אם החיות מספר הג'ונגל היו מתנהגות כמו, ובכן, חיות. לאחר עבודה של 3 שנים ואני מקווה שעם אישור מדיסני, תוכלו להתרשם מהתוצאה בתערוכה "שעת אין־מנוח: בעקבות ספר הג’ונגל" במוזיאון ישראל. הנה דגימה.

 


6. האינטרנט, בהיותו האינטרנט, שאל "מה אם 'רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית' אבל עם חבובות?" הנרדיסט אפילו יצרו מאש-אפ שלם ומוצלח למדי. החדשות הטובות: ריאן ג'ונסון בעצמו לא פסל את הרעיון על הסף.


7. "שובר שורות" חגגה עשור וחצי, ובישראל נראה שהחליטו לחגוג את האירוע בצורה מעט, ובכן, שונה. ראשית, חלקכם ודאי זוכרים שבקיץ דווח על פרופסור ממרכז הארץ שרקח סמים ומכר אותם לסטודנטים. הדמיון לעלילת "שובר שורות" הביא את האינטרנט הישראלי ליצור את הדבר המופלא הזה.

נוסף על כך, ממש לאחרונה בניין הפקולטה לכימיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב עטה את הלוגו המפורסם של הסדרה (ואם תעלו לגג אולי תמצאו מגש פיצה זרוק).


8. אני זוכר שאהבתי את "המוסד" של אפל TV+, באמת. אבל הצפייה בטריילר לעונה השניה הותיר אותי מבולבל כי, כך מסתבר, אני לא. זוכר. כלום.

אבל איזה אפקטים יפים, הא.


9. גם אתם ודאי שונאים את פונט "פפירוס" שסרטי "אווטאר" הפיצו בעולם כמו מגיפה. לכן בואו נתאגד סביב השנאה ונצפה בראנט בן 25 דקות ביוטיוב על הפונט.


10. כבר תקופה ארוכה נטפליקס מאיימים להפסיק את פסטיבל שיתוף החשבונות – איומים שנשמעו לי אמינים כמו "אם לא תאכלו יבוא שוטר" ו"אם תעשו פיפי בבריכה השתן ייצבע באדום וכולם ידעו שזה אתם". ובכן, נראה שבקרוב, בקרוב מאוד, תיישם נטפליקס את האיום וכך כל משתמש שלא באותו בית כמוכם יצטרך לשלם תוספת. כמה בדיוק? בין 3 ל-4 דולר אשר (אם לשפוט על סמך האופן שבו ממירים מחירים בישראל) יתורגמו לתוספת של 530 ש"ח לחודש על כל משתמש נוסף.

לדברי החברה, המהלך עתיד לקרות עד סוף הרבעון הראשון של 2023 (קרי, עד מרץ).


11. סרטון מבית Vox שמסביר למה לכל השדים קשה לנו להבין, בשנים האחרונות, מה לעזאזל הדמויות אומרות.


12. ספין אוף של "שטיסל" בדרך, שזה נחמד בעיקר כי כמה ספין אופים ישראליים אתם כבר מכירים? תראו אותנו מנצלים זיכיונות כמו בהוליווד. אני גאה!

בכל אופן הסדרה החדשה תעסוק בדמותו של ששון גבאי, נחום, ש… הממ… ישטייסל דברים או מה שזה לא יהיה שעושים בשטיסל.


13. יכול להיות שנתקלתם לאחרונה בסרט האימה הזה שטוען שהוא פרסומת למקדונלדס.

קודם כל, וואו איזה תור הולך להיות בסניף הזה שהם הולכים אליו.

שנית, את הפרסומת ביים אדגר רייט. כן, ה-אדגר רייט. אם היו מבקשים ממני תחת עינויים להצביע על משהו מיוחד בפרסומת כנראה שהעינויים היו ממשיכים כי היא נראית כמו פרסומת סטנדרטית למדי. כנראה שאדגר שלנו לחוץ על הכסף, לא יודע. הוא צריך ללמוד מווס אנדרסון איך עושים פרסומת ששומרת על הסגנון הייחודי של הבמאי. או ללכת בדרכו של אדגר אחר ולנסות להיפטר מחתולים כדי לזכות בירושה. אבל לא פרסומות גנריות.


14. טריילר לעונה 3 של המנדלוריאן. בחייאת כמה שנמאס לי כבר מ"מלחמת הכוכבים", אפשר כבר להקיא.

וואו וואו וואו וואו וואו אני לא יכול לחכות וואו זה נראה מדהים מה הולך פה אני לא יכול לחכות!

(1 במרץ בדיסני+)


15. – מורטי, מורטי. קום מהר מורטי *שיהוק* קום מהר!
– מ-מה? מה קרה ריק מ… אמצע הלילה עכשיו.
– ג'סטין רוילנד פוטר, מורטי. הוא פוטר! *שיהוק* הוא חרא של בן אדם והוא מטריד ילדות וכולא אותן במרתף או משהו, לא היה לי כוח לקרוא, בכל מקרה העיפו את התחת שלו *שיהוק* החוצה מורטי! כאוס מוחלט מורטי, קוובאנגה. זה מה שאתם *שיהוק* אוהבים לומר הא מורטי.
– על… על מ-מה… זאת אומרת פוטר? הוא יוצר הסדרה ריק! אנחנו ג'סטין רוילנד!
– מה זה בכלל אנחנו, מורטי? טרנסצנדנטיות!
– מה?
–  הטרוטופיה, מורטי.
– על מה אתה מדבר ריק? למה ה… הוא פוטר? למה לא ביטלו את הסדרה פשוט?
– בגלל שהיא מפלצת כסף, מ-מורטי! מפלצת כסף ריק! הייתה איזה בדיחה שנרוץ לעשר עונות! עשר עונות ריק!
– תפסיק להגיד "ריק", סבא, די כבר, הבדיחה הזאת מיצתה את עצמה לפני כמה שנים.
– גם הסדרה הזאת, מורטי!
– ה-העונה האחרונה הייתה דווקא די טובה.
– מה זה משנה? אנחנו הולכים להיות משפחת סימפסון, מורטי. אף אחד לא יכול לעצור אותנו. דן הרמון יכול לרצוח את ראש ממשלת איסלנד. כריס פרנל יכול לקנות את המונה ליזה בשביל למרוח עליה חרא ואז לשרוף אותה. זה לא משנה, מורטי! אנחנו הולכים להמשיך לנצח באיכות מדרדרת לעד! תעמוד בקצב, מורטי! אין לנו זמן! חייבים *שיהוק* לזנק לתוך הפורטל מורטי! יש לנו מרצ'נדייז למכור!


16. הוכרזו המועמדים לפרס הראזי, שזה לא משהו שאני מתכוון להתעכב עליו כי למי אכפת מהראזי. מה שכן מעניין הוא שהראזי העמידו השנה את השחקנית ריאן קירה ארמסטרונג על תפקידה ב"משחקת באש". ולמה זה מעניין? כי היא בת 12.

בתור אחד שצפה בסרט (אל תשאלו למה, גם אני לא יודע) אני יכול להעיד שקירה היא אחרונת הבעיות שבו, ואין פה תצוגת משחק שמצדיקה ראזי. מדובר במועמדות לא מוצדקת שעושה לעג מילדה בת 12 שלא עשתה שום דבר רע.

בעקבות המועמדות, הראזי חטפו קיתונות של בוז, התנצלו, הסירו את המועמדות של ריאן קירה והבטיחו שמעתה והלאה הם יעמידו רק שחקנים בני 18 ומעלה שזה לא מגיע להם.


17. מריל סטריפ ("אל תוך היער") מצטרפת לעונה השלישית של "רק רציחות בבניין" (בתפקיד הבניין), וההכרזה המפתיעה הזו נעשתה באחד מסרטוני האינסטגרם החמודים שראיתי.


18. ונסיים עם סרטון מאוד חמוד על כמה שחקניות שייתכן שאתם מכירים שנשאלות איזה פרסים יש להן בבית (או לפחות את אלה שהן זוכרות). תייגו את עצמכם, אני ריטה מורנו מרים יד בשקט לאורך כל השיחה.