הופעת השנה 2011

לסיכום הבחירות: בחרו את ההופעה המצטיינת של שחקן, שחקנית או קוף בסרט לשנת 2011

אחרי שסקר "סרט השנה 2011" נסגר, ו"ברבור שחור" ניצח, אנחנו עוברים לבחירת הגולשים האחרונה: הופעת השנה.

תזכורת: למה אנחנו בוחרים את "הופעת השנה" ולא את "שחקן השנה" ו"שחקנית השנה"? ראשית, כי אנחנו לא מאמינים בהפרדה בין נשים וגברים כשלא צריך; ושנית, משום שהופעתו של שחקן בסרט לא תלויה אך ורק בשחקן. היא קשורה גם לבמאי, ולתסריט, ולפעמים גם למאפרים ולאנשי האפקטים.

הופעת השנה של עין הדג לשנת 2011:

מס' מצביעים: 612

Loading ... Loading ...

הסקר ייסגר ביום חמישי, 19.1, בחצות.

עשרת המועמדים הם העשרה שקיבלו את מירב הקולות בסקר המקדים. אחריהם מדורגים:

11. כריסטיאן בייל, "פייטר"
12. היילי סטיינפלד, "אומץ אמיתי"
13. ריאן גוסלינג, "בלו ולנטיין"
14. בראד פיט, "מאניבול"
15. רוברט דאוני ג'וניור, "שרלוק הולמס: משחק הצללים"
16. ג'פרי ראש, "נאום המלך"
17. גארי אולדמן, "החפרפרת"
18. מישל וויליאמס, "בלו ולנטיין"
19. ג'וזף גורדון לויט, "50/50"
20. תיקו: סירשה רונן, "האנה" וריאן ריינולדס, "קבור"

ולחדשות בהרחבה:

150 הופעות, של 134 שחקנים, מתוך 90 סרטים, קיבלו לפחות קול אחד. מעניין שמספר ההופעות עלה מהשנה שעברה, אבל מספר הסרטים השונים נשאר זהה.

יותר מבכל שנה קודמת, יש התאמה בין עשירית ההופעות לעשירית הסרטים: שמונה מבין העשר לקוחות מתוך סרטים שהגיעו לעשיריה הגדולה בסקר סרט השנה.

אנחנו עדיין מחכים לשיוויון. העשיריה כוללת רק שלוש נשים, והמצב זהה גם בעשיריה השניה.

רק שניים מהשחקנים ברשימה הגיעו כבר לגמר "הופעת השנה" בשנים קודמות: נטלי פורטמן (שהגיעה למקום השמיני ב-2005 על "קרוב יותר") ואנדי סרקיס, שלו זו הפעם השלישית בעשיריה – כולן על הופעות וירטואליות (גולום, קינג קונג וסיזר).

עד השנה, ג'וני דפ הופיע בתפקיד קפטן ג'ק ספארו שלוש פעמים, ובכל שלושתן נכנס לעשיריה. השנה היא הפעם הראשונה שבה ג'ק ספארו לא הגיע לעשיריה. ועדיין, אף שחקן אחר לא מאיים על השיא של ג'וני דפ – שש הופעות בעשיריות השנתיות.

ריאן גוסלינג, אלא מי, הוא השחקן שקיבל קולות על הופעתיו בהכי הרבה סרטים שונים השנה – ארבעה: "דרייב" שבעשיריה, "בלו ולנטיין", "משחקי שלטון" ו"טיפש, מטורף, מאוהב". ג'יימס פרנקו קיבל קולות על הופעותיו בשלושה סרטים ("127 שעות", "כוכב הקופים: המרד" ו"יללה").

"הארי פוטר 7ב" הוא הסרט שהכי הרבה שחקנים מתוכו קיבלו קולות: שישה. שני סרטים כללו חמש הופעות שקיבלו קולות: "אקס-מן: ההתחלה" ו"העזרה".