מצאנו באינטרנט 74: סוף סוף כאן כדי להוכיח שוואלה צדקתם

השחקנים שובתים ובגלל זה באמי מזיעים אבל ליהוקים של גיבורי-על ממשיכים.

1. טוב, נפתח עם שביתת השחקנים. וכיוון שבקייטנת תיאטרון בגיל 10 גילמתי את הארי פוטר, אני רואה את עצמי כשחקן מן השורה ולכן אני מבין עניין בכל מה שהולך.

גילדת שחקני המסך – הפדרציה האמריקאית של אמני הטלוויזיה והרדיו (או בקיצור ה-SAG-AFTRA) – שבראשה עומדת, מסתבר, פראן דרשר, הלא היא פראן פיין מ"נני", הודיעה כי כל 160 אלף חברי האיגוד שבה יוצאים לשביתה, ובכך הם מצטרפים לתסריטאים ששובתים כבר חודש ומשהו, וזאת לאחר שנכשל המו"מ מול מי שזה לא יהיה שהמו"מ מתנהל מולו (המפיקים, אם אתם מתעקשים). למי שתהו, שביתה משותפת של התסריטאים והשחקנים לא נראתה בהוליווד מאז שנות השישים.

ומה השחקנים דורשים? הפרטים המדויקים לא ברורים אבל מרבית מהשחקנים בהוליווד הם לא מאלה שגרים באחוזות ומצטלמים באיזו חופשה בבהמאס, אלא חבר'ה רגילים שרוצים לגמור את החודש, מה שטיפה קשה כשהעלאת השכר האחרונה שלהם הייתה לפני 40 שנה.

ומה זה אומר בפועל? שכל הפקה אמריקאית כזו או אחרת נעצרה. זה כולל את סדרות הטלוויזיה האהובות עליכם והסרטים שכרגע מצטלמים. אפילו להתראיין לתפקיד כזה או אחר אסור, וגם לא להשתתף בקמפיינים של יח"צ (אוי לא, מה נעשה בלי כל השחקנים שאוכלים כנפיים חריפות כדי לקדם סרט שהם משתתפים בו?). אפילו טקסי הפרסים בסכנה, כולל טקס האמי הקרוב שעליו תכף אדבר.

ותראו מה זה, העונה החדשה של "מראה שחורה" עלתה רק לפני מספר שבועות לאוויר וכבר אחד מהפרקים בה עושה כותרות: "ג'ואן היא איומה", הפרק שעוסק בשחקנים שהוליווד משתמשת בפרצוף שלהם שנסרק דיגיטלית, עשוי לתאר מציאות שקרובה אלינו מתמיד. לפי כמה וכמה דיווחים, אולפנים הציעו לניצבים לסרוק את הפנים שלהם תמורת שכר של יום עבודה אחד, ובכך לאפשר לאותם אולפנים ולשתול את הפנים הדיגיטליות של השחקנים בהפקות עתידיות באמצעות בינה מלאכותית, ובלי שום תגמול כספי נוסף (זה שיט שמתאים לנבלים של סרטי קומדיה לילדים של דיסני מתחילת שנות האלפיים, מה הולך פה? אה, כנראה שזה אותם אנשים שלפרימיירה של סרט חדש, "טירה רדופה", הביאו במקום השחקנים השובתים מפעילי בובות מדיסנילד). וכמו במקרה של התסריטאים, נושא הבינה המלאכותית מהווה ככל הנראה חלק אינטגרלי מהמו"מ בין השחקנים לאולפנים.

אבל זהו, בגדול הוליווד בשביתה וכל השחקנים שובתים… אלא אם אתם בקאסט של "בית הדרקון" ושייכים באופן קסום לגילדה הבריטית ולכן רשאים להמשיך כרגיל. אה, וגם אם חתמתם על חוזה מיוחד שהופך אתכם להפקה סופר-עצמאית אתם בסדר. אבל חוץ מזה זהו. הוליווד בשביתה.


2. טריילר ל"נפוליאון" של רידלי סקוט.

נתעלם לרגע מהעובדה שאת החלק המעניין בקריירה של נפוליאון, זה שרואים בטריילר, הוא עשה בשנות השלושים לחייו ואילו חואקין פיניקס בן 48 (והוא נראה בן 48 כבר שלושים שנה) – זה טריילר די פאקינג טוב. אפוס היסטורי מהשורה הראשונה כמו שרק רידלי סקוט, כך נראה, יודע לעשות בימינו. יש מצב שזה הסרט שאני הכי מחכה לו בחורף הקרוב.


3. ואם כבר הזכרתי קודם את האמי, הוכרזו המועמדים לטקס הקרוב והפתעות רבות אין פה. טוב, אולי העובדה ש"צהובות" מועמדת לפרס הדרמה. אני עדיין עם הטעם המר של עונה 2.

גם "אנדור" זכתה להשתחל באותה קטגוריה ואם היא תזכה לא תראו אותי מזיל דמעה. לצדה מועמדות גם שלוש סדרות שכתבתי עליהן ביקורת מתגלגלת: "סמוך על סול", "בית הדרקון" ו"האחרונים מבינינו", ועוד מועמדות "הלוטוס הלבן", "יורשים" (עליה נעמה כתבה מתגלגלת) ו"הכתר". את הפרס הזה ככל הנראה תקטוף "יורשים" אבל אל תהיו מופתעים אם האקדמיה תחליט לרחוש סוף סוף מעט כבוד ל"סמוך על סול".

בגזרת הקומדיה מועמדות "בארי", "הדוב", סיטקום מתיחות חדש בשם "Jury Duty", "גברת מייזל המופלאה" שאמן שתזכה, "רק רוצחים בבניין", "ונסדיי" והזוכה העתידית "טד לאסו".

ואולי מתח אמיתי נקבל בקטגוריית המיני-סדרה, שם מועמדות "עצבים", "מפלצת: סיפורו של ג'פרי דאהמר", "דייזי ג'ונס והסיקס" (מועמדות מפתיעה, אני מוכרח להודות – לא סדרה שדיברו עליה כל כך), "פליישמן בצרות" ומשום מה גם "אובי וואן קנובי". אין לי מושג מי תזכה, ואם הייתי צריך להמר הייתי הולך על "פליישמן בצרות" למרות הסיום המעפן.

ובגזרת השחקנים, בערך כל מי שאתם חושבים שמועמד, מועמד, כשנראה שעל הפודיום יעלו בעיקר שחקנים של "טד לאסו", "הלוטוס הלבן" ו"יורשים". מלאני לינסקי, אגב, זכתה בשתי מועמדויות: גם שחקנית ראשית בדרמה על "הצהובות" וגם שחקנית אורחת בדרמה על "האחרונים מבינינו" (סדרה ששולטת ביד רמה בשתי קטגוריות השחקנים האורחים בדרמה: שבע מועמדויות, וזאת לפני שסופרים את המועמדויות בקטגוריה הראשית של פדרו פסקל ובלה רמזי).

ריי ליוטה המנוח זכה למועמדות כנראה אחרונה על "ציפור שחורה" הנהדרת של אפל TV, לצד פול וולטר האוזר מאותה סדרה שמגלם את הרוצח הסדרתי הכי קריפי שראיתי על המסך בעת האחרונה.

ובגזרת המונפשות מועמדות "ההמבורגרים של בוב" (שזכתה ב-2014 ו-2017), "משפחת סימפסון" (שזכתה 11 פעמים, האחרונה ב-2019), "ריק ומורטי" (שזכתה ב-2018 ו-2020), "פריימל" (שזכתה ב-2021) ו"Entergalactic". אומנם לא צפיתי ב"Entergalactic" (שהוא אגב סרט בן 90 דקות בנטפליקס), אבל רק כדי שלשם שינוי יעלו לפודיום פרצופים חדשים, אני מעודד אותו לזכייה.

לא שזה משנה, כי אם אתם כוססים ציפורניים על מנת לגלות מי מבין עשרות השחקנים והיוצרים יעלו ויקבלו את הפרסים השונים, יבכו מהתרגשות ויריצו בדיחות: שביתה, זוכרים?


4. לא קשור לסרטים, ותכלס לא קשור לכלום אבל נדב נוה נלחם בפוליטיקאים זה אחד הסרטונים היותר מצחיקים שעלו במרשתת הישראלית בעת האחרונה.


5. זוכרים שהאחים כהן נפרדו? אז הם עובדים בצוותא על הפרויקט הבא שלהם, יהיה מה שהוא יהיה. שמישהו יפיק על זה קומדיה רומנטית.

אבל עוד לפני זה, בספטמבר, צפוי לצאת לאקרנים (כן, גם בישראל) "Drive-Away Dolls" (שתורגם בעברית כ"סעי בובה". הרגתי מישהו חשוב בגלגול הקודם שלי וזה העונש שלי?) שאותו ביים אית'ן כהן על פי תסריט שכתב עם אשתו העורכת טריסיה קוק (ולפי הכתבה שקישרתי אליה, היא גם חלקה איתו את עבודת הבימוי אבל לא קיבלה על זה קרדיט רשמי).


6. טבלת גוגל דוקס פומבית שרצה ברשת מתעדכנת על ידי אנימטורים ולמען אנימטורים, ובה מפורטים מאות אולפני אנימציה ברחבי הגלובוס, מהכי טובים לעבוד בהם ועד הכי גרועים, מהתנאים דרך השכר ועד השעות. ומרפרוף מהיר נראה שרוב אולפני האנימציה הם מקום עבודה מחורבן להיות בו.


7. פקפקתם, אמרתם "בשביל מה זה טוב?", צקצקתם בלשון, קיללתם את האימ-אימא של הוליווד – ועכשיו הטריילר של "וונקה" סוף סוף כאן כדי להוכיח שוואלה צדקתם.

"גלו איך וילי נהיה וונקה" הוא ללא ספק הטאגליין השנוא החדש עליי.


8. וקצת חדשות ליהוקים של גיבורי על.

ההפקה של "דדפול" אולי נעצרה כי שביתה, אבל קצת לפני שזה קרה עלתה ידיעה מעניינת שלפיה ג'ניפר גארנר תשוב לגלם את אלקטרה עבור הסרט, מה שייתכן שרומז גם על שובו של דרדוויל גרסת בן אפלק למסך הגדול… ואולי לא? גארנר הרי שיחקה ב"פרויקט אדם" לצד ריאן ריינולדס, סרט שאותו ביים שון לוי שאחראי כעת על "דדפול 3". לכן סביר יותר שהיא פשוט הסכימה לתפקיד לבקשתם הנחמדה של ריינולדס ולוי שאיתם כבר עבדה.

ובפעם שעברה הכתב האורח יהונתן סיפר לכם על הליהוקים הראשיים לסרט הבא של סופרמן, וכעת יש חדשות ליהוק קצת יותר מלהיבות: אל הפרויקט מצטרפים איזבלה מרסד (היא דורה מהסרט של "דורה". מה? אחלה סרט) בתפקיד הוקגירל; נייתן פיליון (שכבר עבד עם גאן כמה פעמים) בתפקיד גרין לאנטרן כלשהו, הפעם אחד בשם גאי גרדנר; ושחקן אלמוני יחסית בשם אדי גת'ארי שיגלם את מיסטר טריפיק (תקשיבו, אני לא יודע מי אתם כותבי ויקיפדיה שמעדכנים ערכים בעברית על כל דמות קומיקס סוג ז' אבל כל הכבוד, תמשיכו כך!). אבל הליהוק המסקרן ביותר הוא של אנתוני קריגאן (נוהו האנק בשבילכם מ"בארי") בתפקיד לא של לקס לות'ר, עד כמה שזה מתבקש, אלא מישהו בשם מטהמורפו (פססט, כותבי ויקיפדיה העברית – החמצתם אחד).


9. יוטיוב לא מזמן הזכיר לי את פצצת הנוסטלגיה הבאה: סרט בן חמש דקות מ-2014 בשם "מכונת זמן של דקה אחת", ואם טרם צפיתם בו (וגם אם כן) אני ממליץ להקדיש לו זמן, הוא די מקסים. מורבידי, אבל מקסים.

וכמובן, רק בגלל שהעזתי לצפות בסרט קצר ביוטיוב, יוטיוב חשבו שזה כל מה שאני רוצה לראות, ולכן הם הפנו אותי לערוץ היוטיוב Omeleto: ערוץ שהוא למעשה פלטפורמה לסרטים קצרים, כאלה שבחלקם משתתפים אנשים מפורסמים כמו סטיבן יואן שמגלם אב במצב נפשי רעוע, מרי אליזבת' וינסטד שמגלמת זמרת בקשיים יצירתיים, בארי קיוגאן כנער שמנסה להתמודד עם המוות המתקרב של אמו, דיוויד בראדלי בתור חוואי שמשקיע בחזרזיר קטן ועם קריינות (בחרוזים) של איאן מקלן (נשמע חמוד אבל חכו לסוף), בלה ראמזי בתור נערה במצוקה שמוצאת מפלט באיגרוף ועוד ועוד ועוד.

רוב הסרטים, ובאמת שיש שם המון (נכון לכתיבת שורות אלו, 794), נעים בין "מה לכל השדים ראיתי" (אין לי מושג איך להתחיל לתאר את "אישה מגלה חור חלול וחשוד בקיר שלה") ועד "אוקיי אוקי וואו זה מגניב" (כמו כורסת טלוויזיה שמסוגלת לנוע בזמן דקה אחורה), ויש אפילו כמות מכובדת של סרטי אנימציה (ממליץ על "הקופסה", אלא אם אתם שונאים דברים מדכאים וקריפיים ואז במקרה הזה, צפו ב"אחרי הגשם". יש בו כלב חמוד). סיכוי לא רע שעל חלקם הגדול תבזבזו את הזמן שלכם, לכן נסו לבחור סרטים עם ממוצע צפיות גבוה (כי מה לעשות, את אלה הגרועים הצופים כמעט ולא משתפים) או כאלה שבאמת נשמעים לכם מעניינים. חוץ מזה, הסרטים האלה קצרים. זה לא שתבזבזו עליהם המון זמן.


10. ונסיים עם שיר של הזמרת איטוקי האנה. השיר (שאותו כתב והלחין יוצר "אנדרטייל" טובי פוקס) חמוד, אבל הקליפ – זה כבר משהו אחר. הנפישה אותו האמנית באני-צ'אן ועדיף שלא אוסיף כלום, פשוט תראו ותשקעו לתוך הקרקס הסוריאליסטי הזה.