סתיו-חורף: כל הסרטים שיצאו בתקופה הקרובה

כל מלאנתלפים הסרטים שיצאו מספטמבר עד סוף השנה.

אנו נכנסים לרבעון האחרון של השנה ומעלים הילוך. החודשים שנותרו לשנת 2022 יפצו על מה שהיה (בואו נודה) קיץ מנומנם, אולם עם עונת הפרסים מעבר לפינה סרטי היוקרה תופסים את קדמת הבמה, בנוסף למספר שוברי קופות פוטנציאליים שאורבים בתקופת חגי הנוכרים. הקרב יהיה עקוב מדם אבל בסוף יהיה רק מנצח אחד: הצופים.

שימו לב שיש כאן המון המון סרטים, אז קחו נשימה ארוכה, התכרבלו בשמיכה, ובואו נצלול פנימה.


ספטמבר

3000 שנים של כמיהה
מתי בישראל: 1 בספטמבר

סרטו החדש של ג'ורג' מילר (שעוסק, על קצה המזלג, באישה שפוגשת ג'יני ומאזינה לסיפור חייו) מגיע אלינו כשהוא רוכב על תהילת "מקס הזועם: כביש הזעם", והציפיות? בהתאם. בואו נודה באמת: הסרט לא היה זוכה לאותו באז אם הזיכרון האחרון שלנו מג'ורג' מילר היה "תזיזו ת'רגליים 2".

ולמרות זאת כדאי לצנן ציפיות: הסרט הוקרן בפסטיבל ירושלים ומאיה לא התרשמה ממנו במיוחד, וגם המבקרים מהנכר מעריכים את השאפתנות ומתרשמים מהפן הוויזואלי אבל הסיפור, אויה, זקוק לשיוף.


סינמה סבאיא
מתי בישראל: 1 בספטמבר

סרט הביכורים של אורית פוקס רותם עוסק בעובדות מעירייה שמשתתפות בסדנה ללימוד וידאו (סדנה שאותה מעבירה דאנה איבגי), ונראה שכל מי שצפה בו בפסטיבל ירושלים (לא האחרון, זה שלפניו) אהב מה שראה. אבל עזבו שטויות, עד שסוף סוף מתאפשר לראות סרט ישראלי שמועמד לאופיר (12 מועמדויות, כולל הסרט הטוב ביותר) לפני טקס פרסי אופיר – לא תלכו לתמוך?


שר הטבעות: טבעות הכוח
מתי בישראל: 2 בספטמבר (פריים וידאו)

זו סדרת טלוויזיה, נכון. אולם כשמדובר בסדרת הטלוויזיה היקרה בתבל, ועוד אחת שתזכה לאורך כל תקופת שידורהּ להשוואות בלתי פוסקות לסרטים (ובחלק מהעולם, שני פרקי הפתיחה שלה אף יוקרנו בבתי הקולנוע), מצאתי לנכון להזכיר את העובדה ש"שר הטבעות" חוזרת תכף אל חיינו, ואם בהתחלה הייתי סקפטי לגביה, הטריילרים האחרונים מוכיחים שלמצער, בגזרה הוויזואלית אין מה לחשוש.


צפרו למען ישו. הצילו את נשמותיכם | Honk for Jesus. Save Your Soul
מתי: 2 בספטמבר (פיקוק)

קומדיה בכיכובם של סטרלינג קיי. בראון ורג'ינה הול שמנהלים מגה-כנסייה בפטיסטית עשירה, אבל לאחר שנחשף סקנדל, הכנסייה נסגרת ועליהם לפתוח אותה מחדש ולהחזיר את המשלמים המאמינים. נשמע (ונראה) מטומטם ומהנה, מה עוד צריך?


פינוקיו: גרסת דיסני
מתי בישראל: 8 בספטמבר (דיסני+)

היעד הבא של בית העכבר במסע להפוך כל סרט אנימציה שלהם לסרט לייב אקשן, ולצערם של דיסני הוא לא סרט הפינוקיו היחיד שיצא בקרוב. אבל הנוכחי מגיש על מגש של כסף את טום הנקס וג'וזף גורדון לוויט, וגם את רוברט זמקיס כבמאי. אישית, אין לי תלונות. אה בעצם יש לי אחת: זה סרט עטור אפקטים של רוברט זמקיס שנוכל לראות רק באפליקציה הפח של דיסני.


עקרה
מתי בישראל: 8 בספטמבר

סרט שכתב וביים הרב מרדכי ורדי והוקרן בפסטיבל ירושלים האחרון. הסיפור עוסק בזוג חסידי ברסלב שמנסה להביא ילדים, והדבר מוביל אותם למשבר אמוני וזוגי.


אדמה בוערת
מתי בישראל: 8 בספטמבר

סרט ישראלי נוסף. השנה היא 2001: נער חילוני בורח לשומרון ומתיידד עם נערי גבעות שגוררים אותו למאבק המפורסם מאותם הימים: דיג'ימון ופוקימון (סתם, נו, פלסטינים וישראלים). את החבר'ה הצעירים מגלמים שחקנים אלמוניים, אבל בגזרת המבוגרים תמצאו את נתי רביץ, יעל לבנטל וריקי בליך. הייחוד של הסרט הוא שהוא מנסה להציג את הדברים מנקודת מבט ימנית. נראה אם זה יעבוד לו.


כל מה שאני יכולה
מתי בישראל: 8 בספטמבר

אניה בוקשטיין היא רעות, פרקליטה צעירה שבמטרה לקבל קידום, לוקחת על עצמה תיק של נפגעת מינית שמבוסס על עדותה בלבד. במקביל, היא מפתחת מערכת יחסים עם פרקליט גרוש. הסרט הוקרן בפסטיבל ירושלים ויהונתן התלהב ממנו.


בחורים טובים
מתי בישראל: 15 בספטמבר

ובין כל הסרטים הישראליים הרציניים האלה יוצא גם אחד קליל: "בחורים טובים", סרטו החדש של ארז תדמור ("סיפור גדול", "בשורות טובות") העוסק בעולם הדייטינג במגזר החרדי, וספציפית במוטי: אשכנזי יפה תואר (זה בתיאור הרשמי, לא המצאתי) שנחשב לסחורה חמה בעולם השידוכים, אבל מוטי שלנו מעוניין דווקא בנחמי, צעירה שעמה הוא לא יכול להשתדך בגלל מוצאה המזרחי (נשמע כמו היפוך מגדרי של קו עלילה מ"שבאבניקים"). לכן מוטי – ואני לא ממציא את זה – מעמיד פנים שהוא עיוור. וואו.


כרטיס לגן עדן
מתי בישראל: 22 בספטמבר.

ג'ורג' קלוני וג'וליה רוברטס הם הורים גרושים שחוברים יחד כדי לסכל את חתונת בתם – וזאת בקומדיה חדשה שנראית כאילו יצאה היישר מאמצע שנת 2005, ואני בסדר עם זה. קומדיות, אם לא שמתם לב, התחילו להיעלם מהמסכים הגדולים לטובת שירותי הסטרימינג – ונחמד לראות שאחד כזה יוצא לקולנוע. חוץ מזה, הבמאי הוא אול פארקר ("קליק", "מאמה מיה! 2") אז כמה נורא זה כבר יכול להיות? זאת שאלה מוטורית, אל תענו.


בלונדינית
מתי בישראל: 28 בספטמבר (נטפליקס)

"בלונדינית" הוא, רשמית, ביוגרפיה של מרילין מונרו בכיכובה של אנה דה ארמס, תחת שרביט הבימוי של אנדרו דומיניק.

בפועל? לא ברור. כל דיווח אודות "בלונדינית" מעלה עוד ועוד סימני שאלה סביבו, אבל כולם מסכימים על דבר אחד: הסרט לא שגרתי, והוא בטח לא לילדים. מדובר בסרט הראשון של נטפליקס בדירוג NC-17, שווה ערך ל"יש גם כמה מבוגרים שיזדעזעו ממנו". "בלונדינית" יוקרן בפסטיבל ונציה אך בניגוד לסרטים אחרים של נטפליקס בפרופיל גבוה, האחד הזה לא יוקרן בקולנוע בהפצה מצומצמת. נדמה לי שנטפליקס לא בונים עליו לעונת הפרסים.


תראו אותם רצים
מתי בישראל: 29 בספטמבר

אחד הסרטים שאני אישית הכי מחכה להם: סם רוקוול וסירשה רונאן חוקרים סדרת רציחות בלונדון בשנות ה-50 והטריילר נראה כמו כיף אחד מתמשך.


קריוקי
מתי בישראל: 29 בספטמבר

כן, עוד סרט ישראלי. "קריוקי" של משה רוזנטל עוסק בזוג מבוגרים שנאלץ להתמודד עם השכן החדש והראוותן שלהם – ואני לגמרי בעד קומדיה ישראלית חביבה שלא לוקחת את עצמה ברצינות. משתתפים: ליאור אשכנזי, ששון גבאי, ריטה שוקרון, קובי פראג' ואחרים.


מבירא עמיקתא לבירה רמא
מתי בישראל: 30 בספטמבר (תפוח טלוויזיה חיבור)

זה לא באמת השם העברי של The Greatest Beer Run Ever, אבל בהיעדר חלופה אחרת (כי אפל לא אוהבים לתרגם לעברית שמות של סרטים) זה מה יש.

הסרט עצמו נראה מהנה למדי מהטריילר, והוא עוסק בצעיר אמריקאי (זאק אפרון) שמחליט להתגנב לווייטנם כדי להביא בירות לאמריקאים אחרים שנמצאים שם. הטוויסט? השנה היא 1967 ויש שם איזושהי מלחמה שייתכן ששמעתם עליה. פיטר פארלי ("הספר הירוק") מביים, ומשתתפים לצד אפרון גם ראסל קרואו וביל מארי.


גירוש השדים של החברה שלי
מתי בישראל: 30 בספטמבר (פריים וידאו)

ובאותו סוף שבוע, אמזון לא קופאת על השמרים ומוציאה סרט אימה שנראה, בסך הכול, מטומטם באופן החיובי של המונח: זו קומדיית תיכון המשלבת גירוש שדים, והיא עוסקת בשתי בסטיז שאחת מהן מתחילה להתנהג מוזר כי השטן שוכן בה. כעת ידידותן עומדת למבחן. את הסרט מביים דיימון תומאס: "פני דרדפול", "דרקולה" (ההוא של ה-BBC מלפני שנתיים) ו"להרוג את איב" מהתקופה שהיא הייתה טובה.


ועוד בספטמבר:
מלתעות / אי.טי. / שיר אשיר בגשם (1.9): הוצאות מחודשות לסרטי ספילברג + "שיר אשיר בגשם" שחוגג 70.
לאל סינג צ'אדה (1.9): רימייק הודי לפורסט גאמפ. באמת.
אליזבת: דיוקן בחלקים (8.9):
דוקומנטרי על חייה של אליזבת. המלכה אליזבת.
ההזמנה (8.9): אומנית צעירה מניו-יורק שהיא גם מלצרית מוזמנת לחתונה גותית באנגליה. זה סרט אימה אגב.
תא מספר שש (15.9): סרט פיני על צעירה שנוסעת לקוטב וחולקת תא עם כורה רוסי גס רוח.
דיוויד בואי: Moonage Daydream (ב-15.9): דוקו על חייו של דיוויד בואי, כולל צילומי ארכיון שלא הופצו מעולם.
סכנה מיידית (15.9): סרט אקשן גנרי עם סקוט איסטווד. כל כך גנרי שהוא מעלה סטורי עם קראנץ' פיסטוק וכותב "לקחתי משכנתא".
טייסת משנה (15.9): המבורג, שנות ה-90. זוג סטודנטים מתחתן למרות התנגדות מהבית, ואז הבעל עושה משהו שישנה את העולם (ממציא אקדח קפצונים? שם לראשונה אננס על פיצה?).
אשליות אבודות (15.9): משורר ממעמד נמוך וברונית עוברים לפריז כדי להסתיר את הרומן שלהם.
עושות נקמה (16.9): קומדיית תיכון מספר-השד-יודע-כמה מבית נטפליקס, הפעם בתיכון יוקרתי: שתי צעירות מתנקמות באויבים אחת של השנייה. מבוסס בחופשיות על "זרים ברכבת" של היצ'קוק.
לילה טוב אימא | Goodnight Mommy (16.9, פריים וידאו): רימייק לסרט אימה אוסטרי ובו זוג תאומים חושדים שמשהו לא תקין עם אימא שלהם (נעמי ווטס).
בית בלב האוקיינוס (16.9, נטפליקס): סרט אנימה על קבוצת ילדים שמוצאת עצמה בבית דירות בלב ה…*בודק במסמכים* אוקיינוס.
Meet Cute (ב-21.9 בפיקוק): קיילי קווקו מגלה מכונת זמן בסלון ציפורניים והיא משתמשת בה כדי לתקן דייטים שיצאה אליהם. גם פיט דיווידסון פה.
אווטאר (22.9): שחרור מחדש של "אווטאר" כדי להזכיר לקהל שהסרט קיים.
סוד החיות הקסומות (22.9): סרט ילדים גרמני בבית ספר עם חיות מדברות שנעלמות. לא נראה כזה רע.
מותק של מפלצת (22.9): סרט ילדים רוסי סוג ז'. רואים? לא רק האוקראינים סובלים.
On the Come Up (ב-23.9, פרמאונט+): צעירה מנסה להיכנס לנעלי אביה בעסקי ההיפ הופ והופכת לסנסציה.
מעבר לחוק (ב-29.9): סרט אקשן גנרי ובו אנטוניו בנדרס יוצא להציל ילדה קטנה שנחטפה. כרגע יונייטד קינג לא מספקים עליו אף מידע כולל מה השם שלו בעברית. סביר שיידחה.
סמייל (29.9): אימה. רופאה מאבדת את שפיותה ויש גם חיוכים או משהו (הארלי קווין? זו את?).
הוקוס פוקוס 2 (30.9): הסרט מחזיר את השלישייה המקורית לעוד הרפתקאות מכושפות. אן פלטשר ("מרדף לוהט") מביימת אז אל תבואו עם ציפיות לסרט מורכב במיוחד (או מצחיק).


אוקטובר

אין גברים כאלה (Bros)
מתי בישראל: 6 באוקטובר

סרט שלישי של ניקולס סטולר שקיבל בעברית, משום מה, הטיה של המילה "גבר" ללא קשר לשם המקורי (אחרי "Get Him to the Greek" שתורגם באופן מזעזע ל"תביא אותו כמו גבר" ו"Forgetting Sarah Marshall" שהפך ל"קח את זה כמו גבר"). הפעם, עסקינן בקומדיה רומנטית על שני גברים שאולי יתאהבו אחד בשני ואולי לא (אבל סביר להניח שכן).


אל תדאגי יקירתי
מתי בישראל: 6 באוקטובר

הסרט החדש של אוליביה ויילד (שגם משתתפת בתפקיד משנה) הוא – בניגוד לרושם שנוצר ממנו – לא תרגיל אינסופי בסערות יח"צ אחת-אחרי-השנייה, אלא אחד הסרטים המסקרנים שיוצאים בתקופה הקרובה, הרבה מכך בזכות המוזרוּת שמאפיינת אותו, כמצופה מסרט שמתרחש בספק-פרבר ספק-כת בשנות החמישים.


קרוקדיל לייל
מתי בישראל: 6 באוקטובר

תקשיבו, היה לי חלום הזוי לא מזמן על ילד שהופך לחבר של קרוקודיל חובב אמבטיות וקוויאר. אה לא רגע, זה סרט אמיתי עם חוויאר ברדם. הכול בסדר סוני?


משולש העצבות
מתי בישראל: 6 באוקטובר
:

זוכה דקל הזהב והסרט שפתח את פסטיבל הקולנוע ירושלים, מגיע לסבב הקרנות מסחרי. סאטירה על עשירים הכוללת דוגמנים, ספינות והקאות.


Catherine Called Birdy
מתי בישראל: 7 באוקטובר (פריים וידאו)

קומדיה מבית לינה דנהאם. נערה בת 14 באנגליה של ימי הביניים (בלה רמזי) דוחה בכל דרך אפשרית את המחזרים שאביה (אנדרו סקוט) שולח לפתחה. נראה כמו סרט חמוד, אבל אני בעיקר מחכה לראות אם בלה רמזי תפגין בו יכולות משחק קומיות כי היא תצטרך גם כאלה לקראת The Last of Us.


אמסטרדם
מתי בישראל: 13 באוקטובר

סרטו החדש של דיוויד או. ראסל אשר עוסק בפרשיית רצח, אבל זה בטח יותר מסועף מזה, כולל בתוכו את קאסט השחקנים המרשים ביותר של השנה: כריסטיאן בייל, ג'ון דיוויד וושינגטון, כריס רוק, אניה טיילור ג'וי, רמי מאלק, זואי סלדנה, טיילור סוויפט, רוברט דה נירו, מייק מאיירס, טימוטי אוליפנט, מייקל שאנון ומרגו רובי – וכולם לבושים בתלבושות של שנות ה-30, ותחת המצלמה המחמיאה של עמנואל לובצקי. כלומר, אם לראות אז על מסך גדול.


האלווין: הסוף
מתי בישראל: 13 באוקטובר

הסרט השלישי – ולפי השם שלו, האחרון (פחחחח) – בסדרת האלווין המחודשת.

הפעם, מייקל מאיירס רוצה לפתוח דוכן למכירת מסכות אך מגלה שאין לו היתר. כאשר מנסה מאיירס לקבל את ההיתר המבוקש, שימרית מהעירייה מספרת לו שבלי אישור ממס הכנסה שהוא עוסק פטור, היא לא תוכל לחתום לו על הטופס. אלא שליל כל הקדושים, הערב הרווחי של השנה, ממש מעבר לפינה – ומשרדי הממשלה עשו גשר בינו ובין סוכות. האם יצליח מאיירס לתמרן בין הבירוקרטיה ולהספיק לפתוח את הדוכן בזמן? האם זה התקציר האמיתי של הסרט? כנראה שלא.


ציפור לבנה: סיפור פלא
מתי בישראל: 13 באוקטובר

לאחר אירועי הסרט "פלא", סבתו של ג'וליאן מבקרת אותו ומספרת לו על ילדותה כנערה יהודייה בפריז של מלחמת העולם השנייה. עכשיו דמיינו שכדי לקדם סרטי מלחמה מדכאים יקשרו אותם לסרטים קלילים אחרים – כמו אוסקר שינדלר שמבקר את בן-דודו ברוס ויין, ומספר לו על הפעם שבה הציל מלא יהודים; או אביה שמבקרת את יודה'לה, מומו ובנצי, ומספרת על הקיץ הנוראי שהיה לה בגיל 10.

הסרט עצמו אגב הוא אחד משני סרטים של מארק פורסטר ("רודף העפיפונים", "מלחמת העולם Z") שעתידים לצאת בחלק הזה של השנה – והשני נשמע מעניין בהרבה. אבל עליו בהמשך.


אמילי
מתי בישראל: 20 באוקטובר

אמה מקי ("חינוך מיני") מגלמת את הסופרת אמילי ברונטה לפני שכתבה את "אנקת גבהים". השחקנית פרנסיס או'קונור ("מנספילד פארק", "חשיבותה של רצינות") היא שביימה וכתבה את הסרט. נראה די טוב.


לילה בחיפה
מתי בישראל: 20 באוקטובר

מה שאמור להיות סרט על הפחד שלי להוריד זבל אחרי שמונה בערב בגלל חזירי בר, הוא למעשה סרט שמתרחש במועדון פטוש בחיפה. עלילת "לילה בחיפה" עוקבת אחר מספר דמויות בלילה בחיפה. מצד שני, הסרט הוא של עמוס גיתאי אז אולי הוא בכלל ממוקם בחדרה, זה לא שהוא כזה טוב עם עובדות.


בלאק אדם
מתי בישראל: 20 באוקטובר

תראו מה זה, אנחנו באמצע הכתבה ורק עכשיו הגענו לסרט גיבורי על כלשהו. בכל אופן, מיהו בלאק אדם? דוויין ג'ונסון, כך מסתבר – כי נראה שלמרות היותו, טכנית, שחקן – דוויין ג'ונסון לא מוכן לגלם מישהו שאיננו דוויין ג'ונסון. אז אותו דווין-ג'ונסון-שמעמיד-פנים-שהוא-בלאק-אדם-אבל-הוא-עדיין-דוויין-ג'ונסון הוא גיבור-על-אבל-כן-אבל-לא, ואיכשהו הכול קשור גם ל-"שהאזאם!".


בית הספר לטוב ולרע
מתי בישראל: 21 באוקטובר (נטפליקס)

פול פייג מנסה את כוחו בז'אנר ההו-כה-פופולרי של פנטזיה לבני נוער. "בית הספר לטוב ולרע" מבוסס על הרומן הראשון בסדרה מצליחה (שמתורגמת גם לעברית. אתם לא מעריכים מספיק עד כמה אני מעודד אתכם לקרוא) ועוסק בשתי בנות צעירות: סופי ואגת'ה (סופי אן קרוזו וסופיה ויילי, בהתאמה) שעתידות להתחנך בבתי ספר שונים. האחד, בית הספר של הטוב, והשני… נחשו מהר, בית הספר של הרע (אני ממשששש מתאפק לא לשפוט את העלילה) – אבל בטעות כל אחת נשלחת ללמוד בבית הספר הלא נכון (ו… נכשלתי).

החלק המעניין בסיפור הוא האנסמבל הלא-רע-בכלל של שחקנים שיעטרו פה את המסך: שרליז ת'רון, קייט בלאנשט (היא הקריינית), האקסית המטורפת רייצ'ל בלום, לורנס פישבורן, מישל יאו, קרי וושינגטון ובן קינגסלי. מי יודע? אולי זה כן סרט טוב.


לוחמת
מתי בישראל: 27 באוקטובר

אפוס היסטורי שמתאר את סיפורן של נשות שבט בממלכת דהומיי במאה ה-18 אשר נלחמות על העצמאות שלהן. לפחות זה מה שהתקציר הרשמי טוען, כי הטריילר נראה כמו האודישן של ויולה דיוויס ל"הפנתר השחור".


ונדל וויילד
מתי בישראל: 28 באוקטובר (נטפליקס)

אחד הסרטים שאני הכי מצפה לקראתם, ואתם מוזמנים לבחור את הסיבה: הבמאי הוא הנרי סליק ("הסיוט שלפני חג המולד", "קורליין ודלת הקסמים") על פי תסריט שכתב עם ג'ורדן פיל, שגם מדבב בסרט לצד שותפו משכבר הימים קיגן מייקל קי. וחכו, זה משתפר: את הסרט מלחין האיש הקבוע של טום מור, ברונו קולה ("שיר הים", "מוליכי הזאבים"), והזכרתי שכל העסק בסטופ מושן?

הסיפור עוסק (לא שזה משנה, אצפה בו גם הוא יעסוק בפירורי שניצל) בשני אחים שנמלטים מהגיהנום בעזרת ילדה בת 13.


ועוד באוקטובר:

הטלפון של מר הריגן (5.10, נטפליקס): עיבוד לנובלה של סטיבן קינג. מתוך בדידות, נער שולח הודעה לאדם שהוא הכיר בעבר ושמת – ומקבל מענה.
שאיפה לחיים (6.10): שלמה בראבא נשלח לבית אבות, וכדי להשיג כסף ולצאת משם הוא סוחר בגראס רפואי. היה מועמד לפרסי אופיר לפני איזה שנתיים.
טד החוקר החופר חוזר (6.10): סרט האנימציה השלישי בכיכובו של הארכיאולוג השלומיאל טד. כן, זה מתוזמן עם חופשת סוכות.
משפחה בהחלפה 2 (6.10): סרט אנימציה סוג ז' שממשיך סרט אנימציה סוג ז' אחר. כן, גם זה מתוזמן עם סוכות.
הבית הטוב (6.10): סיגורני ויבר היא סוכנת נדל"ן עם אהבה לטיפה המרה. קווין קליין הוא בן הזוג שלה לשעבר משכבר הימים. יחדיו הם נותנים הזדמנות שנייה לאהבה.
ראביט גיבור של כולם (6.10): קראתי את התקציר וקיבלתי שבץ. משהו באנימציה על ארנבים, שועלים, ביצי זהב וכוחות-על ואקדמיה לארנבים וביצת הזהב הופכת לשחורה? לא המצאתי שום דבר במשפט הזה. כן, סוכות.
"הנערה הכי בת-מזל בעולם" (7.10, נטפליקס): מסתורין. מילה קוניס היא כותבת מצליחה בניו-יורק שמתעמתת עם טראומה מהתיכון.
Hellraiser | מעורר השאול (7.10, הולו / דיסני+): רימייק לסרט האימה המפורסם משנות ה-80 על ראש הסיכה שמטיל אימה על בני האנוש העלובים. עדיין אין טריילר לזה, מה שלא מעורר הרבה אופטימיות.
רוזלין (14.10, הולו ודיסני+). "מה אם רומיאו ויוליה… מנקודת המבט של בת הדודה?": עכשיו בסרט.
Run Sweetheart Run (ב-28.10, פריים וידאו): מותחן. אֵם חד הורית מנסה לשוב הביתה בשלום לאחר שהדייט שלה התגלה כאלים ואובססיבי.
האחות הטובה (26.10, נטפליקס): מרדף אחר אח סיעודי שחשוד בכך שהרג יותר מ-300 אנשים.
גברת האריס נוסעת לפריז (27.10): עיבוד קולנועי לרב המכר בן שבעים השנים שעוסק בעוזרת בית שנוסעת לפריז.
במערב אין כל חדש (28.10, נטפליקס): נציג גרמניה לאוסקר הקרוב בכיכובו של דניאל בריהל, הוא גם עיבוד נוסף לספרו של אריך מריה רמרק.


נובמבר

אנולה הולמס 2
מתי בישראל: 4 בנובמבר (נטפליקס)

סרט המשך למעלליה של אחותו של הבלש המפורסם, והפעם היא חוקרת את היעלמותה המסתורית של אחותה הצעירה של עובדת מפעל. מילי בובי בראון נכנסת בחזרה לנעלי הבלשית הצעירה בעלת הוואן ליינרים המתוחכמים, והנרי קאוויל הוא, שוב, האח המפורסם בהרבה.


מוזר: הסיפור של אל ינקוביק | Weird: The Al Yankovic Story
מתי: 4 בנובמבר (רוקו)

אם לפני 20 שנה היו אומרים לי שהילד שמשחק את הארי פוטר יגלם את אל ינקוביק, הייתי שואל שאלה אחת: מי זה אל ינקוביק?

נו הייתי בן 13 מה אתם רוצים ממני. אבל היום אני לא מופתע משום שדניאל רדקליף של השנים האחרונות לוקח על עצמו תפקידים עם מכנה משותף אחד: כמה שיותר מוזר – יותר טוב, ואין יותר מוזר מאל ינקוביק המוזר.


הפנתר השחור: ווקאנדה לנצח
מתי בישראל: 11 בנובמבר 

אף אחד (חוץ מיוצרי הסרט, אני מקווה) עדיין לא יודע מי הוא/היא הפנתר השחור החדש/ה, אבל הסרט שסוגר את פייז 4 של היקום הקולנועי של מארוול צפוי, אם לשפוט לפי הטריילר, להיות אחד הסרטים היותר יפים של מארוול עד כה.


התפריט
מתי בישראל: 17 בנובמבר

אחד הסרטים היותר מסקרנים שייצאו בקרוב. הסרט מתואר כקומדיה שחורה/אימה, ובו אניה טיילור-ג'וי וניקולס הולט מגלמים זוג צעיר שנוסע לאי מרוחק כדי לאכול במסעדה יוקרתית של שף מפורסם (רייף פיינס) שמתמחה בגסטרונומיה מולקולרית. אלא שהגישה השנויה במחלוקת שלו לאוכל מפתיעה חלק מהאורחים העשירים שמגיעים למסעדה (הימור: הוא מאכיל אותם בדובי פנדה). מארק מיילוד, אחד הבמאים הדומיננטיים ב"יורשים" (כל פרקי סיום העונה הם שלו), מביים.


מילה שלה 
מתי בישראל: 17 בנובמבר

ביוגרפיה על פי תחקיר זוכה פוליצר של הניו-יורק טיימס, אודות שתי העיתונאיות שחשפו את פרשת הארווי ויינשטיין. קארי מאליגן וזואי קאזאן בתפקידים הראשיים.


האנשים שאנו שונאים בחתונה | The People We Hate at Weddings
מתי בישראל: 18 בנובמבר (פריים וידאו)

עוד סרט שעוסק באנשים שמוזמנים לחתונה באנגליה שהם לא רוצים להיות בה (תעשו ctrl+f ל"ההזמנה"), אבל הפעם לא סרט אימה, אלא סרט על זוג אחים עניים (קריסטן בל ובן פלאט) שמוזמנים לחתונה היוקרתית של אחותם העשירה. אליסון ג'ני בתפקיד האימא. נשמע די כיף, כמו כל דבר עם קריסטן בל ואליסון ג'ני.


סלמברלנד: ארץ החלומות
מתי בישראל: 18 בנובמבר (נטפליקס)

בארץ החלומות סלמברלנד, ילדה צעירה משתפת פעולה עם פורע חוק כדי למצוא את אביה. את פורע החוק מגלם ג'ייסון מומואה, ופרנסיס לורנס (מרבית סרטי "משחקי הרעב") מביים. הטריילר חמוד.


סינמונדיאל 2022
מתי: 21 בנובמבר

תחרות הבמאים של עין הדג חוזרת בפעם השלישית.


עולם מוזר
מתי בישראל: 24 בנובמבר

הסרט החדש של אולפני האנימציה של דיסני. עוד אין מידע רב על הסרט אבל זה כנראה ישתנה בעוד כשבוע בכנס D23. ידוע לנו בינתיים שהוא יעסוק במשפחה של חוקרים מפורסמים שמגיעים לכוכב לכת, ובכן, מוזר.


מכושפת 2
מתי בישראל: 24 בנובמבר (דיסני+)

איימי אדמס ופטריק דמפסי חוזרים לתפקידיהם האייקוניים בתור ג'יזל ורוברט פיליפ, והפעם הם משתקעים בפרברים. אלא שג'יזל לא מרוצה מחייה החדשים והיא מביעה משאלה: היא רוצה שכולם ישכחו שפיטר פרקר הוא ספייד… סליחה, טעות. היא מבקשת שחייה יהיו כמו אגדה מושלמת. אלא שהמשאלה משתבשת (כמובן) והיא יוצאת למרוץ נגד הזמן להציל את משפחתה.


דצמבר

סקרוג': מזמור לחג המולד
מתי בישראל: 2 בדצמבר (נטפליקס)

איזה סוגי סרטים יש יותר בעולם הזה, עיבודים לספרים של סטיבן קינג או עיבודים של "מזמור חג המולד"? כי זה הסרט השני על פי הרומן של דיקנס שיוצא לאקרנים בתקופה הקרובה, רק שבאחד הזה יש את אוליביה קולמן, ג'סי באקלי ולוק אוונס.


החתול של שרק: משאלה אחת ודי
מתי בישראל: 8 בדצמבר

סרט המשך למעלליו של החתול במגפיים, הרבה לפני שהוא היה "החתול של שרק" (רגע, הוא בעצם אף פעם לא היה "החתול של שרק". הוא יצור מדבר ובעל תובנה, הם שווי ערך! מה זה השם האידיוטי הזה?). בסרט, החתול מגלה שנותרה לו נשמה אחת מתוך התשע שאיתן נולד, לכן הוא יוצא למסע כדי להביע משאלה שתפתור לו את הבעיה – שכולם ישכחו שפיטר פרקר הוא ספייר… שיט שוב התבלבלתי.


פינוקיו: גרסת נטפליקס
מתי בישראל: 9 בדצמבר (נטפליקס)

הטייק של גיירמו דל טורו (ופטריק מקהיל בעמדת התסריט, יוצר "הרפתקאות פין וג'ייק" ו"מעבר לחומת הגן") לסיפור המפורסם של ילד העץ, באנימציית סטופ מושן ועם קולותיהם של יואן מקגרגור, טילדה סווינטון, קייט בלאנשט, דיוויד בראדלי, כריסטוף וולץ ורון פרלמן. איזה משני הפינוקיו-ים אתם חושבים ינצח במכות?


אווטאר: דרכם של המים
מתי בישראל: 15 בדצמבר

וואו זה מדהים, שלושה חודשים בלבד אחרי ש"אווטאר" מוקרן בישראל מגיע סרט ההמשך שלו. אין, ג'יימס קמרון הזה מהיר.


בארדו: תיעוד שקרי של קומץ אמיתות
מתי בישראל: 16 בדצמבר (נטפליקס)

סרטו החדש של איניריטו. התקציר טוען שהוא עוסק בעיתונאי וביוצר סרטים דוקומנטריים שיוצאים למסע בעקבות משבר קיומי. מה זה אומר? לא יודע, אבל אני סקרן לגלות.


מטילדה (Roald Dahl's Matilda the Musical)
מתי בישראל: 16 בדצמבר (נטפליקס)

גרסה קולנועית למחזמר הבימתי שמבוסס על הספר של רואלד דאל. אמה תומפסון מגלמת את מנהלת בית הספר המרשעת אגת'ה.


רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית
מתי בישראל: 23 בדצמבר (נטפליקס)

היי, הביטו על הצד החיובי: לפחות לא קראו לזה "הרצח היווני שלי".

בכל אופן, הסרט החדש עם הבלש בנואה בלאנק מביא אותו לאגן הים התיכון בתעלומה בלשית חדשה.


רעש לבן
מתי בישראל: 30 בדצמבר (נטפליקס)

נואה באומבך חוזר עם סרט חדש, הפעם על פרופסור ללימודי היטלר שהוא, איך לא, אדם דרייבר (הפרופסור. לא היטלר). חייו של הפרופסור עוברים טלטלה לאחר שתאונת רכבת גורמת לנשורת של פסולת כימית בעיירה שבה הוא גר. אני בעד כל מה שכתבתי עכשיו.


סרטים  שנכון לעכשיו אין מידע על הפצה שלהם בארץ

מוכרים בלבד 3 (13 בספטמבר): קווין סמית' חוזר לדאנטה ורנדל 15 שנים אחרי הסרט הקודם, והפעם הצמד מביים סרט אודות התקופה שלהם בקוויק סטופ.

פרל (16 בספטמבר): סרט אימה שמתאר כיצד הזקנה ההיא מ"X" ניהלה בית הארחה במלחמת העולם הראשונה. בעודה חולמת על חיי הזוהר כפי שראתה בסרטים, היא הופכת אט אט למרשעת שהכרנו בסרט הראשון.

התאומות השקטות | The Silent Twins (16 בספטמבר): חייהן של זוג התאומות האמיתיות לחלוטין ג'וּן וג'ניפר גיבונס, שתקשרו רק אחת עם השנייה, אושפזו במחלקה פסיכיאטרית סגורה ובה נאלצו לבחור האם להיפרד זו מזו ולשרוד, או למות יחדיו. רפרוף בערך הויקיפדיה של הסיפור המוזר והמדהים שלהן (זהירות, ספוילרים) גרם לי להתעניין בסרט כפליים.

טיל | Till (7 באוקטובר): סיפורו המפורסם של אמט טיל, נער אפרו אמריקאי שנרצח בלינץ' בגיל 14. הסרט מסופר דרך נקודת מבטה של אמו חד ההורית ומאבקה להשיג צדק עבור בנה.

טאר | TÁR (7 באוקטובר): דרמה פסיכולוגית בכיכובה של קייט בלאנשט שמגלמת מנצחת ומלחינה בעלת שם עולמי, היא גם האישה הראשונה שמנצחת בתזמורת גרמנית ידועה. וזה נראה מוזר. טוב, אבל מוזר.

המלך האבוד (7 באוקטובר): דרמה קומית המבוססת על מקרה אמיתי לחלוטין בו עצמותיו של ריצ'רד השלישי נמצאו מתחת לחניון. בסרט עצמו מככבת סאלי הוקינס שמדמיינת סביבה את ריצ'רד השלישי, והסרט נראה מקסים.

לחישת הלב (14 באוקטובר, יפן): אולפני סוני החליטו, משום מה, להפיק סוג-של המשך לסרט "לחישת הלב" שמתרחש 10 שנים אחרי קודמו. שיזוקו ויתרה על החלום שלה להיות סופרת והיא עובדת כעת בתור עורכת בהוצאה לאור של ספרי ילדים, וסייג'י מסתובב לו בחו"ל ומייצר כינורות.

הבאנשיות מאינשרין (21 באוקטובר): מגוחך לחשוב שהסרט חדש של מרטין מקדונה לא יגיע לארצנו, וזה כנראה לא יישאר המצב אז לא לדאוג. הרי מי לא רוצה לראות סרט על שני אירים באי נידח, עם המבטא הכי אירי שאי פעם תשמעו בחייכם, מסתכסכים?

Call Jane (ב-28 באוקטובר): אישה נשואה (אליזבת' בנקס) בארה"ב של שנות ה-60 נכנסת להיריון לא רצוי, ומוצאת עזרה אצל אימהות מהפרברים.

שעון ארמגדון (28 באוקטובר): עוד במאי שמחליט שתקופת הילדוּת שלו (הפעם בקווינס שבניו-יורק) מעניינת מספיק בשביל סרט, אלא שהבמאי ג'יימס גריי ("אד אסטרה") הביא את אנתוני הופקינס, אן האת'וויי וג'רמי סטרונג בתפקיד בני המשפחה שלו – וזה הישג מכובד.

הפייבלמנים (11 בנובמבר): והנה גם סטיבן ספילברג עושה את זה, וגם והוא ליהק (כמובן) שחקנים מהממים שיגלמו את ההורים שלו – מישל וויליאמס ופול דנו (אבל כדי לאזן, סת' רוגן הוא הדוד). מפתיע שעדיין אין לסרט תאריך יציאה פה בארץ אבל אני מניח שזה עניין של זמן.

הבן (11 בנובמבר): סרטו החדש של פלוריאן זלר ("האב"), גם האחד הזה עם אנתוני הופקינס, אבל יו ג'קמן הפעם בתפקיד הראשי. ג'קמן מגלם איש משפחה עם תינוק חדש בדרך שחייו משתנים כשגרושתו מופיעה עם בנם המתבגר.

עצמות וכאלה (23 בנובמבר): הסרט החדש של לוקה גואדנינו ועם טימותי שאלאמה כנראה יצא בישראל, אבל נכון לעכשיו עדיין אין אזכור להפצה רשמית. הסרט עוסק בזוג אוהבים קניבלים (קראתם נכון) במסע חוצה יבשת בארה"ב של שנות השמונים.

Devotion (ב-23 בנובמבר): אני לא יודע אם זה צירוף מקרים או שאיכשהו המפיקים ידעו מראש על הצלחת "אהבה בשחקים: מאווריק", אבל הנה לכם עוד ברומאנס עם מטוסי קרב – הפעם בכיכובם של ג'ונתן מג'ורס וגלן פאוול (…שהיה גם ב"מאווריק". אוהב מטוסים, הבחור) שמגלמים טייסים מהוללים במלחמת קוריאה. מבוסס על סיפור אמיתי.

ספוילר: הגיבור מת (2 בדצמבר): 11 החודשים האחרונים בחייו של הצלם קיט קוואן (בן אולדרידג') דרך נקודת מבטו של בן זוגו, מייקל אוסילו (ג'ים פרסונס).

נשים מדברות (2 בדצמבר): שמונה נשים בקהילה מנוניטית נפגשות בסתר כדי לדבר על מקרי האונס שהן חוו בקהילה. עם פרנסס מקדורמנד, רוני מארה, קלייר פוי, ג'סי באקלי ובן וישו.

אימפריית האור (9 בדצמבר): סם מנדז ורוג'ר דיקינס ("1917") חוזרים לשתף פעולה בסרט שנטען שעוסק בסיפור אהבה בבית קולנוע אבל לפי הטריילר נראה שהוא הרבה יותר מזה.

איש ושמו אוטו (14 בדצמבר): זוכרים שאמרתי שיש שני סרטים של מארק פורסטר בתקופה הקרובה? אז זה השני. טום הנקס מגלם אלמן טרי שנאלץ, בעל כורחו, לצאת לגמלאות. בלי שום סיבה לחיות למענה, אוטו מחליט לשלוח יד בנפשו – אך שכניו החדשים מפריעים לניסיונות החוזרים ונשנים שלו להתאבד. מבוסס על רומן שוודי בשם "איש ושמו אוֹבה" (הנה הוא בעברית) שעוּבד לסרט (שוודי, כמובן) ב-2015.

אני רוצה לרקוד עם מישהו (21 בדצמבר): עוד ביופיק מוזיקלי עתיר תקציב, הפעם על וויטני יוסטון.


נטולי תאריך

נוסף על כל אלה, ישנם לא מעט סרטים בלי תאריך יציאה ברור. אולי חלק יצאו רק בשנה הבאה בכלל.

נתחיל עם הסרטים שקולנוע לב שם באתר שלו אבל לא מוכן להגיד מתי הם הולכים לצאת. למה? זה טיפשי. תפסיקו עם זה, קולנוע לב.

הראשון הוא "היה שלום, מר הפמן" שמבוסס על מחזה מצליח ובו צורף יהודי מצליח נאלץ להסתתר במרתף הבית שלו מפני הנאצים, והשני הוא "אח ואחות", סרט חדש בכיכובה של מריון קוטיאר, שמספר על אח משורר ואחות שחקנית שכמעט ולא שוחחו זה עם זו ב-20 השנים האחרונות, וכעת נאלצים להתמודד עם הבעיות והכעסים שצברו.

מכאן נעבור לאפל +TV: "טטריס" (על האיש שהמציא את פונג); "Causeway" (ג'ניפר לורנס היא חיילת שנפצעת באפגניסטן ומתקשה לחזור לשגרה); "ארגייל" של מת'יו ווהן (הנרי קאביל מגלם מרגל עם אמנזיה. גם את זה ווהן רוצה להפוך לטרילוגיה) ו"Spirited" (העיבוד האחר לדיקנס. מחזמר מודרני עם וויל פרל וריאן ריינולדס).

הסרטים שמיועדים לנטפליקס ואין להם תאריך: "The Wonder" (פלורנס פיו מגלמת אחות בלונדון הוויקטוריאנית. אולי בדצמבר) ו"הדרקון של אבא" (אנימציה, ילד בורח לאי ומתיידד עם דרקון תינוק. אולי בנובמבר). פרט להם תלויים באוויר גם "לות'ר" (סרט המשך לסדרה הידועה עם אידריס אלבה); "הטרול" (טרול עתיק מתעורר בנורווגיה); "שירלי" (ביופיק על שירלי צ'יזהולם, חברת הקונגרס האפרו-אמריקאית הראשונה); ו"4 הגדולים" (אינדונזיה. גנגסטרים רודפים אחרי מתנקש בכיר לאחר שחס על חייה של ילדה).

הסרטים שמיועדים לדיסני+ ואין להם תאריך יציאה: "שלושה גברים ותינוקת" (רימייק עם זאק אפרון), "פיטר פן ו-וונדי" של דיוויד לאורי (ג'וד לאו הוא קפטן הוק), סרט אנימציה על פי "לילה מוטרף במוזיאון" וסרט אנימציה על פי "יומנו של חנון: רודריק שולט".

זהו. הלכתי לשתות שוקו.

תגיות: